Bild: Bayern nie potrafi grać pierwszej połowy

Jak dobrze dla FC Bayern, że mecz piłki nożnej trwa 90 minut, a nie połowę tego czasu, Jak się bowiem okazuje, jeśli weźmie się zdobycze punktowe po 45 minutach pojedynków, Bawarczycy zajmują dopiero 3. miejsce, tracąc do lidera aż 5 punktów. Pierwsza w tej klasyfikacji jest Borussia Dortmund, która miałby na koncie 22 "oczka", zaś trzy mniej widnieje przy Bayerze Leverkusen.

Sprawę z takiego obrou spraw zdaje sobie sam szkoleniowiec bawarskiego klubu Pep Guardiola. Hiszpański szkoleniowiec powiedział: "Nie mogę zapraszać naszych kibiców tylko na drugą połowę. Muszą również czuć się usatysfakcjonowani piewszą częścią spektaklu". Zgadza się - do tej pory w większości spotkań Bayernowi szło jak po grudzie w pierwszych 45 minutach. Dość powiedzieć, iż przeciwko 1.FC Nuernberg, Hannoverowi i Wolfsburgowi nie padł żaden gol ze strony gospodarzy, zaś z FSV Mainz podopieczni Pepa schodzili na przerwę przegrywając. Z kolei ostatnio z Herthą było tylko 1:1.