Bernat utrzymuje solidną formę

Juan Bernat jest w tym sezonie jednym z nielicznych piłkarzy Bayernu Monachium, którzy regularnie utrzymują solidną dyspozycję. Podobnie było w spotkaniu z Schalke 04, w którym lewy defensor był najlepszym zawodnikiem mistrzów Niemiec według DieRoten.pl

Manuel Neuer - 3

Rywale "Bawarczyków" mogli dziś skorzystać z rzadkiej sytuacji, czyli błędu Manuela Neuera, którego konsekwencją była wyrównująca bramka Nalda z rzutu wolnego. Bramkarz Bayernu po meczu otwarcie mówił, że winę za tę bramkę bierze na siebie, a nie np. za złe ustwienie któregoś z piłkarzy w murze. Ten błąd nie wybił Niemca z rytmu i jeszcze w pierwszej połowie Neuer mógł pokazać dlaczego powszechnie uważany jest za najlepszego bramkarza na świecie.

Rafinha - 4.5

Najsłabszy punkt lidera Bundesligi w defensywie. Brazylijczyk, szczególnie w pierwszej części meczu, sprawiał wrażenie zagubionego przez co często gubił krycie, a jego błędy doprowadziły m.in. do stuprocentowych sytuacji Kolasinaca i Goretzki.

Mats Hummels - 3.5

Stoper Dumy Bawarii z pewnością nie zagrał wielkiego meczu, jednak przy tym nie popełnił żadnych rażących błędów. Hummels przyzwyczaił nas do dobrego wyprowadzania piłki z własnej połowy i również w tym spotkaniu mógł się pochwalić 88% skutecznością podań.

Javi Martinez - 3.5

Hiszpan w tym sezonie już wiele razy pokazywał, że może aspirować do miana najlepszego stopera monachijskiej drużyny. 92% skuteczności podań, dobra współpraca z Matsem Hummelsem oraz 100% udanych ataków, 3 odbiory oraz 5 przechwytów piłki. Jedynym minusem jest jedynie 25% wygranych pojedynków główkowych.

Juan Bernat - 2.5

Najlepszy piłkarz Bayernu w spotkaniu z Schalke. Aktywny i przede wszystkim skuteczny zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Hiszpan nie schodzi w tym sezonie poniżej solidnego poziomu i pod względem czysto sportowym prezentuje się zdecydowanie pewniej od Davida Alaby.

Xabi Alonso - 3.5

Pomocnik Bayernu ma za sobą przeciętne spotkanie, w którym na szczęście uniknął poważnych błędów. Alonso dobrze i często rozdzielał piłkę w ofensywie - aż sześć przerzutów. Jedyną skazą na występie Xabiego był brak asekuracji Rafinhi w defensywie.

Arturo Vidal - 3.5

Chilijczyk nie ustrzegł się w tym meczu mniejszych błędów. Kilkukrotnie źle zagrywał piłkę, co skutkowało kontratakami Schalke 04. Jednak po raz pierwszy po przerwie zimowej w grze Vidala pojawił się pierwiastek szaleństwa, dzięki któremu pomocnik co chwilę odbierał rywalom piłkę za pomocą wślizgów. Na plus zasługuje również asysta przy bramce Roberta Lewandowskiego.

Arjen Robben - 4.5

Robben z pewnością nie może zaliczyc tego meczu do udanych. Początek spotkania i wypracowana akcja na 1:0 sprawiły, że na późniejszy przebieg rywalizacji kibice "Die Roten" mogli patrzeć z optymizmem. Holender nie był jednak w stanie uwolnić się od niemal bezbłędnego w tym meczu Kolasinaca. Arjenowi można również zarzucić mało aktywną pracę w defensywie w przekroju jego całego występu.

Thomas Mueller - 4.5

Jedynym plusem Thomasa Muellera jest to, że potrafi utrzymać formę na stabilnym poziomie. Minusem jest już to, że dyspozycja ta jest bardzo słaba. Kolejne spotkanie, w którym Niemiec jest kompletnie niewidoczny i niestety bezużyteczny. W ostatnich dniach niemieckie media sugerowały, że gwiedzie Bayernu potrzebna jest przerwa i wszystko wskazuje na to, że właśnie na taki ruch względem piłkarza powinien zdecydować się Carlo Ancelotti.

Douglas Costa - 4

Brazylijczyk nadal nie potrafi ustabilizować swojej dyspozycji i po raz kolejny zawodzi oczekiwania kibiców Bayernu. Mecz bez żadnej iskry w wykonaniu Costy oraz wiele niepotrzebnych dryblingów na własnej połowie, które kończyły się stratą futbolówki.

Robert Lewandowski - 3.5

Początek meczu zwiastował, ze będzie to kolejne dziewięćdziesiąt minut, w trakcie których Lewandowski zapisze na swoje konto kilka bramek. Robert z czasem przygasł, jak i reszta drużyny. Polak w trakcie walczył z rywalami, cofał się do rozegrania oraz szukał ciekawych rozwiązań, jednak nie zawsze kończyły się one powodzeniem.