DieRoten.pl
Reklama

Bellingham wolał ofertę BVB niż Bayernu

fot. Fotolia
Reklama

Borussia Dortmund może pochwalić się kilkoma młodymi i niezwykle utalentowanymi piłkarzami, przed którymi wielkim otworem stoją drzwi do wielkiej kariery.

Jednym z takich zawodników bezsprzecznie jest Jude Bellingham, który uchodzi obecnie za jeden z największych talentów środka pola w całej Europie (w bieżącym sezonie rozegrał dla BVB 18 spotkań, w których to strzelił 3 bramki oraz dołożył do tego także 7 asyst).

Warto podkreślić, że Anglik trafił do Borussii Dortmund z Birmingham za łączną sumę 23 milionów euro, jednakże wcześniej pomocnik był także kuszony przez Bayern Monachium, zaś kolejne informacje w tej sprawie przedstawili dziennikarze niemieckiego tygodnika „Sport Bild”.

Jak się okazuje przed transferem na Signal Iduna Park, mistrzowie Niemiec kilkukrotnie zaprosili do siebie zawodnika, aby przedstawić mu obiekty treningowe i projekt na przyszłość. Ponadto reprezentant angielskiej reprezentacji narodowej został także zaproszony na finał Pucharu Niemiec, w którym to „Bawarczycy” pokonali RB Lipsk 3:0.

Mimo wszystko Jude wybrał grę dla dortmundczyków, jako że w przeciwieństwie do monachijczyków, BVB była w stanie zagwarantować mu regularną grę i większe szanse na rozwój. Nie jest to zresztą pierwszy taki przypadek, albowiem w 2018 roku bawarski klub starał się pozyskać Jadona Sancho, który również wybrał ofertę BVB.

Silny skład „problemem” Bayernu

Dziennikarze podkreślają, że skauci Bayernu cały czas sondują rynek i śledzą największe talenty na całym świecie, jednakże „problemem” monachijczyków jest fakt, że FCB posiada zbyt silny skład, gdzie panuje zacięta rywalizacja, dlatego też czas gry dla młodych graczy jest ograniczony.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...