DieRoten.pl

Belgijska prasa zachwycona Zirkzee

02.10.2021, 16:05:24

W trakcie letniego okienka transferowego w 2021 roku, Bayern Monachium zdecydował się wysłać na wypożyczenie kilku zawodników z pierwszej i drugiej drużny.

Jednym z tych zawodników jest Joshua Zirkzee, który przypomnijmy rundę wiosenną w sezonie 2020/21 spędził na wypożyczeniu w Parmie. Niestety wskutek problemów zdrowotnych, holenderski napastnik nie miał okazji rozegrać zbyt wielu spotkań i pokazać swoich możliwości, dlatego też wrócił do Monachium.

Holender co prawda przepracował pełny okres przygotowawczy do nowego sezonu pod czujnym okiem Juliana Nagelsmanna, jednakże ostatecznie bossowie FCB podjęli decyzję o ponownym wypożyczeniu 20-latka – tym razem udał się on do Anderlechtu do końca bieżącej kampanii.

Póki co wypożyczenie do belgijskiego klubu należy udać za udane, albowiem w 10 meczach (458 minut na boiskach), wychowanek „Gwiazdy Południa” strzelił 4 bramki oraz zanotował 1 asystę. Co więcej przed tygodniem Joshua rozegrał bardzo dobre zawody z KV Oostende, strzelając jedną z bramek dla RSCA. Po tym występie Zirkzee zdobył nie tylko serca kibiców, ale i belgijskiej prasy, która nie szczędziła pochwał pod jego adresem.

− Zirkzee po raz kolejny pokazuje swoją klasę garścią technicznych majstersztyków i bramką – napisała „Sporza”.

− Zirkzee należy do europejskiej czołówki z piłką u nogi – dodali dziennikarze Het „Laatste Nieuw”.

Sam zawodnik podchodzi jednak ostrożnie do euforii wokół swojej osoby i podkreśla, że nadal może być jeszcze lepszy, a zwłaszcza jeśli mowa jest o koncentracji pod bramką rywala.

− Jeszcze nie widziałem okazji, ale gdybym był trochę bardziej skoncentrowany przed bramką, prawdopodobnie strzeliłbym trzy gole – podsumował Zirkzee.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)03.10.2021 07:55
Nie czekam na niego hehe
02.10.2021 22:23
Oby dobrze mu szło. Może faktycznie nie wszystko stracone.
02.10.2021 20:45
Widać, że wypożyczenie do ligi belgijskiej to był dobry pomysł. Oby tak dalej i zobaczymy po sezonie jaki Bayern będzie miał na Zirkzee pomysł.
02.10.2021 20:43
Jestem pozytywnie zaskoczony jego forą w Belgii. Ten gracz od początku był moim ulubieńcem i kibicowałem mu długo jednak po powrocie z Parmy się poddałem. Może nie wszystko stracone?
02.10.2021 19:53
Niech nabiera doświadczenia
02.10.2021 16:34
W Bayernie nie przekonywał zaangażowaniem i przebojowością, ale chłopak ma dopiero 20 lat i jeszcze kilka ładnych lat rozwoju przed nim. Nie powiedziane, że jeszcze coś tam z niego Będzie. Jeśli nawet nie na Bayern to na inny klub o nieco mniejszym rozmiarze.