DieRoten.pl

Becker: Cieszymy się, że pozyskaliśmy Batistę Meiera

07.01.2022, 08:02:18
PodStadionem.pl

Kilka dni temu, oficjalnie potwierdzone zostały plotki niemieckiej prasy o odejściu Olivera Batisty Meiera z Bayernu Monachium do Borussii M'Gladbach.

Dokładnie 3 stycznia Bayern Monachium oficjalnie potwierdził, że wychowanek bawarskiego klubu – Oliver Batista Meier – został nowym piłkarzem Dynama Drezno, z którym podpisał kontrakt ważny do końca czerwca 2025 roku.

Póki co nie wiadomo, ile monachijczycy otrzymali pieniędzy za sprzedaż 20-latka, jako że wszystkie zaangażowane w transfer strony uzgodniły wspólnie, że nie ujawnią publicznie warunków transferu młodego pomocnika, który przez ostatnie miesiące był graczem drugiej drużyny FCB.

Przy okazji pozyskania skrzydłowego, dla klubowych mediów wypowiedział się kierownik sportowy drezdeńczyków, czyli Ralf Becker, który nie krył swojego zadowolenia z faktu pozyskania zawodnika „Gwiazdy Południa”.

− Bardzo się cieszymy, że Oliver Batista Meier trafił do nas na 3,5 roku. Ze swoim wielkim potencjałem rozwojowym idealnie pasuje do nas. Przeszedł przez wszystkie krajowe drużyny młodzieżowe i od dawna uważany jest za jeden z największych talentów w swojej grupie wiekowej – powiedział Becker.

− W ostatnich latach nie potrafił jeszcze w pełni wykorzystać swojego potencjału. Ciężką pracą i dobrymi wskazówkami zrobimy wspólnie wszystko, aby postawił on swoje kolejne kroki w Dynamie Drezno. Jestem przekonany, że Oliver Batista Meier przyniesie nam wiele radości – podsumował Ralf Becker.

W bieżącym sezonie 2021/22, Oliver Batista w 24 spotkaniach dla drugiej drużyny Bayernu Monachium strzelił łącznie 12 bramek oraz zanotował 8 asyst. Jego szacunkowa wartość według portalu „Transfermarkt” to 650 tysięcy euro.

źródło: Dynamo

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)15.01.2022 12:13
Tu i tak nie miałby szans.
07.01.2022 18:22
Moim zdaniem gdyby faktycznie miał tak wielki talent to Bayern by go wypożyczył a nie sprzedawał oficjalnie.
07.01.2022 11:39
@tapczan Podejrzewam że tak ;) , nie wierzę że nie mamy jakiejś umowy co do przyszłego odkupu :)
07.01.2022 09:49
Ciekawe czy Bayern zostawił sobie w umowie jakąś furtkę dla odkupu jeśli nagle wystrzeli z procy.
07.01.2022 08:37
Rok temu powinien zawitać do 2 bundesligi a nie grzać ławkę w Holandii . Zmarnował rok , ale teraz powinien wejść już na właściwe tory rozwoju :)