DieRoten.pl

Nie od dziś wiadomo, że Bayern Monachium robi co w swojej mocy, aby stać się najbardziej rozpoznawalną marką piłkarską na całym świecie.

reklama

Po tym jak Bayern zawarł porozumienie partnerskie z Japońską Federacją Piłkarską (w maju 2018 roku), klub ze stolicy Bawarii ogłosił dziś za pośrednictwem swojego serwisu, że FCB zawarło kolejną umowę – tym razem z Południowokoreańską Federacją Piłki Nożnej.

W ramach tego partnerstwa powstaną specjalne programy zarówno dla trenerów, jak i piłkarzy związanych z Federacją. Ponadto rozgrywane będą spotkania towarzyskie juniorskich zespołów, realizowane będą programy wymian oraz obozy treningowe dla zawodników i szkoleniowców.

Zadowoleni z faktu zawarcia partnerstwa są nie tylko Karl-Heinz Rummenigge i dyrektor do spraw międzynarodowych i strategii rozwoju klubu – Wacker – ale i również dyrektor wykonawczy Południowokoreańskiej Federacji, czyli Myung-bo Hong.

Południowokoreańska piłka posiada wspaniałych i młodych utalentowanych graczy i charakteryzuje się bardzo dobrym rozwojem młodzieży. Sami to dostrzegliśmy dzięki Jeongowi, który trafił do nas z Korei i rozwinął się wspaniale. Jesteśmy dumni, że mogliśmy zawrzeć to porozumienie – skomentował Rummenigge.

− To porozumienie jest dla nas kolejnym ważnym krokiem w naszej strategii internacjonalizacji w Azji. Pod względem talentów i szkolenia, Korea jest jednym z wiodących krajów pod tym względem. Tym samym to partnerstwo przypasuje FCB idealnie – dodał Wacker.

− To dla nas coś wielkiego, coś co pozwoli nam poczynić odpowiedni krok w drodze do osiągniecia naszych celów. Grałem przeciwko Klose (obecnie trener FCB U17 – przyp. red) w półfinale MŚ w 2002 roku, więc znam jego umiejętności i jestem pewny, że nasi utalentowani piłkarze dzięki temu partnerstwu przybliżą się do poziomu wymaganego w europejskich topowych ligach – podsumował Hong.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że Bayern współpracuje już nie tylko z Japońską i Południowokoreańską Federacją, ale i również zaangażowany jest w rozwój młodzieży w pięciu szkółkach piłkarskich w Azji (Tajlandia, Japonia oraz trzy akademie w Chinach). Ponadto monachijczycy współpracują z Uniwersytetem w Denver oraz klubem FC Dallas.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama12.02.2019 14:52
Katarskie pieniądze są tak samo brudne jak polskie czy jakiekolwiek inne.
12.02.2019 12:37
Nie ma już klubu żeby nie brał Katarskich pieniędzy
12.02.2019 02:16
Dobra wiadomość bo niestety na rynku europejskim pod względem marketingu Bayern poległ i nad czym ubolewam ciężko będzie odwrócić tą tendencję. Barcelona, Real czy Manchester okupują wszelkie Lidle, Biedronki jeżeli chodzi o markowe produkty w stylu flagi, piórniki, kubki ręczniki. Bayernu próżno szukać...może na centralnym w jakiejś budzie trafi się podróba koszulki Lewego bo duma narodowa. Drugi przypadek to sklepy adidasa z wiadomego względu. Nowych fanów z taką polityką transferową i bez wyników na arenie międzynarodowej też wielu nie przyciągniemy jeżeli faktycznie chcemy być na topie. W piłce kilka sezonów to wieczność a od 2013 trochę minęło. Dlatego uważam to za dobry ruch, że skupiamy się na tym by podbić i uczynić Bayern rozpoznawalny w innych regionach świata.
12.02.2019 00:04
Konkretne pytanie: ilu koreańskich graczy wobec tego wzmocni Bayern?
11.02.2019 21:17
skoro Jeong się tak wspaniale rozwinął to gdzie on jest ? ile szans dostał ? lepiej się ''zabijać'' w licytacji o CHO... nie róbmy głupków z kibiców.
11.02.2019 17:57
@josh1982
Nie obojętnie gdzie bo katarskie czy arabskie brudne pieniądze lepiej omijać z daleka.
11.02.2019 17:07
Obojętnie gdzie, ważne że dobrze płacą bo o to w tym wszystkim chodzi:)

reklama