Bayern z porażką w sparingu z City

Dzisiejszego popołudnia swoje drugie oficjalne spotkanie w ramach przygotowań do sezonu 2023/2024 rozegrali piłkarze Bayernu Monachium.

FC Bayern 1:2 (0:1) Manchester City

Po tym jak w zeszłym tygodniu monachijczycy rozbili amatorski zespół FC Rottach-Egern aż 27:0, dzisiejszego popołudnia podopieczni Thomasa Tuchela mierzyli się na Stadionie Narodowym w Tokio z ekipą Manchesteru City.

Koniec końców pojedynek w ramach Audi Summer Tour 2023 zakończył się dla mistrzów Niemiec porażką 1:2. Podczas gdy w pierwszych 45 minutach padł tylko jeden gol dla „The Citizens”, to w drugiej połowie do siatki trafiły oba zespoły. Jedynego gola dla FCB zdobył Mathys Tel.

− To było dobre dla nóg, dobre, aby wejść w rutynę, którą trenowaliśmy. Są rzeczy, które możemy oczywiście poprawić – powiedział po meczu Musiala.

− Musimy zacząć strzelać gole (...). Doskwiera nam trochę jet lag, ale w grze nie było tego widać – podsumował Jamal Musiala.

Mistrzowie Niemiec będą mieli teraz kilka dni na przygotowania do następnego wyzwania – w najbliższą sobotę na Stadionie Narodowym w Tokio, podopiecznych Thomasa Tuchela czeka rywalizacja w sparingu z japońskim zespołem Kawasaki Frontale.