DieRoten.pl
Reklama

Bayern U-19 zwycięża i awansuje do 1/8!

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Młodzieżowa drużyna Bayernu Monachium do lat dziewiętnastu ma już za sobą kolejne oficjalne spotkanie w ramach sezonu 2023/2024/

FC Basel U-19 0:2 (0:1) FC Bayern U-19

W środku tego tygodnia do akcji na europejskim podwórku powrócili piłkarze Bayernu Monachium do lat dziewiętnastu, gdzie jak dobrze już wiemy, doszło do niespodziewanej zmiany trenera – Michaela Hartmanna zastąpił Rene Maric.

W ramach playoffów UEFA Youth League, młodzi monachijczycy mierzyli się na wyjeździe z FC Basel U-19. Koniec końców FCB U-19 pokazało się z dobrej strony i odniosło zasłużone zwycięstwo 2:0, awansując tym samym do 1/8 finału rozgrywek. Jeśli mowa o bramkach, to dublet skompletował utalentowany Lovro Zvonarek.

− W pierwszej połowie chłopcy grali taki futbol, jaki
chcemy oglądać. Wyrazy uznania dla zespołu, że zdał sobie z tego sprawę – powiedział trener Maric.

 

− W drugiej połowie broniliśmy z pasją jako zespół. Myślę,
że była to gra na dwie połowy. Cieszymy się, że wygraliśmy ten mecz – podsumował Rene Maric.

 

FC Bayern U-19:

Schmitt - Scholze, Scholl, Wimmer, Aznou (68’ Richter) – Fernandez, Demircan (59’ Scott), Asp Jensen (46’ Becker) – Zvonarek, Ramsak (88’ Puljic), Licina (88’ Mergner).

Bramki:

0:1 Zvonarek (31’), 0:2 Zvonarek (90’).

Młodzi monachijczycy do akcji powracają już jutro, kiedy to w ramach 16. kolejki młodzieżowych rozgrywek ligowych, podopieczni Rene Marica podejmą na własnym podwórku (na stadionie Campusu) ekipę 1. FC Heidenheim U-19. Początek meczu zaplanowano o 13:00.

 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...