Bayern U-19 gubi punkty w ostatniej minucie

Swoje pierwsze spotkanie w ramach rundy wiosennej sezonu 2022/23 mają już za sobą zawodnicy zespołu Bayernu Monachium do lat 19.

Po wielotygodniowej przerwie, do akcji w rozgrywkach ligowych powrócili zawodnicy Bayernu do lat dziewiętnastu, gdzie obowiązki trenera pełni Danny Galm. Rywalem monachijczyków była młodzieżówka Ingolstadt U-19.

Koniec końców pojedynek na stadionie Campusu zakończył się remisem 1:1 i podziałem punktów. Warto jednak wspomnieć, że obie bramki padły w samej końcówce – najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze z Monachium za sprawą Buchmanna, po czym trzy minuty później wyrównał Hoti.

− Byliśmy bardzo dominujący i prawie na nic nie pozwalaliśmy. Mimo to nie udało nam się wcześniej objąć prowadzenia. W końcówce przeciwnik wyrównał jedną akcją. Nie byliśmy wystarczająco zachłanni w polu karnym, co mnie bardzo denerwuje – powiedział po meczu trener Galm.

Po rozegraniu jedenastu kolejek, piłkarze Bayernu U-19 zajmują obecnie szóste miejsce w tabeli ligowej z 17 punktami na koncie – na wynik ten przełożyło się 5 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki oraz bilans bramkowy 25:22. Liderem pozostaje młodzieżówka Mainz 05 (26 pkt).

Bayern U-19: Ballis - Perez Vinlof, Wimmer, Buchmann, Manuba - Pavlovic, Deziel (73’ Jonathans), Qashi (73’ Klanac) - Demircan, Copado, Hepburn (59’ Becker).

Bramki: 1:0 Buchmann (87’), 1:1 Hoti (90’).

Młodzi monachijczycy do akcji wracają już niebawem, albowiem 4 lutego w ramach dwunastej kolejki rozgrywek ligowych, podopieczni Danny’ego Galma zmierzą się na wyjeździe z Hoffenheim U-19, które obecnie zajmuje czwartą lokatę w tabeli ligowej (początek boju o 14:00).