Bayern triumfuje w Norymberdze! 1.FCN 0-2 FCB

Piłkarze Norymbergi starali się z całych sił, ale nie byli w stanie powstrzymać podopiecznych Pepa Guardioli, którzy triumfowali dziś w 188.Derbach Bawarii! W sobotnie popołudnie mistrzowie Niemiec pokonali swojego odwiecznego rywala 2-0. Bawarczycy po dwudziestu kolejkach przewodzą w ligowej tabeli, a dzięki dzisiejszemu zwycięstwu utrzymali trzynastopunktową przewagę nad Bayerem Leverkusen.

50 tysięcy widzów oglądało mecz dwóch najlepszych drużyn rundy wiosennej na wyprzedanym Grundig Stadion. W początkowych minutach spotkania zagrożenie pod bramką Manuela Neuera stwarzali zawodnicy Norymbergi, jednak po kwadransie gry Bayern w stu procentach przejął inicjatywę na placu gry. Efektem tego był gol Mario Mandzukicia w 18' minucie meczu. Chorwat wykorzystał idealne dośrodkowanie Davida Alaby i tym samym zaliczył dwunaste trafienie w tym sezonie.

Tuż po przerwie wynik spotkania ustalił Philipp Lahm. Kapitan Bayernu wpisał się na listę strzelców w 49' minucie gry. Występ przeciwko Norymberdze był 250 meczem Niemca w trykocie Bayernu Monachium. Na uwagę zasługuje fakt, że Lahm zdobył bramkę po prawie trzech latach przerwy od ostatniego trafienia.

Wyjściowy skład

Pep Guardiola postanowił zmienić dwie pozycje w porównaniu do meczu z Eintrachtem Frankfurt. Kontuzjowanego Francka Ribery'ego zastąpił Thomas Mueller, a miejsce Xherdana Shaqiriego zajął Arjen Robben. Na ławkę rezerwowych powrócił dziś Javi Martinez, który pojawił się na placu gry w 72' minucie spotkania.

Trener Gertjan Verbeek postanowił nie zmieniać zwycięskiego składu z Berlina. Plany kadrowe Holendra zostały pokrzyżowane już w pierwszych dwudziestu minutach zawodów. Boisko z powodu urazów musieli opuścić Timothy Chandler oraz Daniel Ginczek.

1.FCN: Schafer - Pinola, Chandler(10' Angha), Plattenhardt, Petrak - Frantz, Feulner, Hlousek(76' Gebhart), Kiyotake - Ginczek(22' Pekhart), Drmić

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Robben(81' Shaqiri), Thiago, Mueller(72' Martinez), Goetze - Mandzukić(86' Pizarro)

Ławka: Starke - Contento, Hojbjerg, Kroos

Sędzia: Tobias Welz

Widzów: 50 000

Bramki: Mandzukić(18'), Lahm(49')

Żółte kartki: Hlousek, Pinola / Lahm, Mandzukić, Mueller