DieRoten.pl

Bayern śledzi rynek prawych obrońców

04.01.2023, 10:19:47

Od kilku dni w wielu europejskich ligach otwarte jest zimowe okienko transferowe, które w większości przypadków będzie otwarte do końca stycznia.

Jak już niejednokrotnie informowaliśmy, klub ze stolicy Bawarii chce w najbliższym czasie sfinalizować transfer nowego bramkarza, zaś najpewniejszym kandydatem jest Yann Sommer, który ma kosztować FCB około pięciu milionów euro.

Dziennikarz Tobias Altschaeffl z niemieckiego „Sport Bilda” informuje z kolei, że choć pozyskanie golkipera jest dla „Bawarczyków” priorytetem, to monachijczycy rozglądają się na rynku za nowym prawym defensorem, co ma oczywiście związek z niepewną przyszłością Benjamina Pavarda.

Kierownictwo sportowe oraz skauci bawarskiego klubu bacznie śledzą rynek prawych obrońców – pod uwagę są brani młodzi i utalentowani piłkarze. Bayern nie zamierza ściągać „gotowego produktu” czy gwiazdy na tę pozycję, lecz kogoś o wielkim potencjale (podobnie jak było z Daviesem).

Póki co nie wspomina o się o konkretnych nazwiskach, choć warto wspomnieć, że od kilku tygodni zagraniczne media spekulują o możliwym transferze Male Gusto, który na co dzień występuje w Olympique Lyon (szacunkowa wartość 19-latka to 15 milionów euro).

Należy również oczekiwać, że w nadchodzących tygodniach i miesiącach, coraz większą rolę odgrywać będzie Noussair Mazraoui, który ma za sobą nie tylko udany mundial w Katarze, ale i ostatnie tygodnie rundy jesiennej.

źródło: Sport Bild / Inne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)04.01.2023 17:40
Jeśli faktycznie chcemy kogoś kupić to trzeba najpierw kogoś sprzedać.
04.01.2023 16:40
Mając Stanisica i Mazraouiego(Bruckner niech zadebiutuje chociaż u nas lub pokaże się w pierwszej lidze niemieckiej na wypożyczeniu, bo wielkich talentów to już my od groma mieliśmy) to klub powinien szukać bardziej 4. stopera skoro Nianzou opchnęli, a do Arrey-Mbi nie mam przekonania, bo środek obrony wypadałoby chociaż jeszcze jednym stoperem uzupełnić (Ndicka byłby miodzio bo i na lewej obronie może grać, a Davies zmiennika potrzebuje patrząc na urazy Lucasa częste). Na Frimponga i Baku nie ma co liczyć zwłaszcza, że wątpię aby klub wyłożył z 50mln na kolejnego gracza obrony, a prędzej napastnik to priorytet lub trzeba myśleć o bramkarzu nowym jeżeli Nubel na stałe ucieknie.
04.01.2023 15:24
Stanisić to się nawet na krajowych liliputów nie nadaje, co już pokazał wiele razy, to gracz o poziomie drugiej Bundesligi, przez to, że Bayern na ogół nie musi się bronić w BL, bo zdecydowaną większość czasu spędza na połowie przeciwnika, mógł spokojnie podawać do najbliższego jak jakiś, bo ja wiem, Juranović czy Jędrzejczyk.

A kupić trzeba właśnie w kontekście odejścia Pavarda. Bo skoro on kilkukrotnie już taką chęć wyraził, to trzeba to traktować jakby prawie oficjalnie.
04.01.2023 15:20
Żeby kogoś kupić, najpierw trzeba sprzedać Pavarda i "Bunię". Poza tym mamy Stanišicia, a duży talent ma Angelo Brückner, tylko trzeba dać mu szansę i ocenić. Jak już, widziałbym u nas Ridle Baku.
04.01.2023 12:07
Ja bym spróbował dać szansę Stanisicowi. To podobny gracz do Pavarda, trochę bardziej nastawiony na defensywę niż grę do przodu. Takiego potrzebujemy, bo Mazraoui jest nastawiony dużo bardziej ofensywnie.
04.01.2023 11:34
Kiedyś taką perełka na prawą stronę był Benjamin Henrichs. Niestety gdzieś jego rozwój się zatrzymał a zapowiadał się dobrze.
04.01.2023 10:45
Frimpong niestety gra w Bayerze, ma kontrakt do 2025 roku i jest już "gotowym produktem" - więc raczej nie wpisuje się w profil jakiego Bayern będzie szukał.
04.01.2023 10:38
Do rotacji ktoś jest niezbędny i na niego czekamy.
04.01.2023 10:38
Frimpong! I tylko on!