Bayern przegrywa z HSV 0:1 (+ video)

Bayern Monachium wystartował w rundę rewanżowa Bundesligi, sezonu 2008/2009 z wyjazdową przegraną 0:1(0:1). Dla podopiecznych Jürgena Klinsmanna jest to pierwsza porażka od 17 spotkań, prze która niewykorzystana została okazja na objęcie fotela lidera, na którym na chwile obecna znajduje się HSV.

W ciekawym, przede wszystkim w drugiej połowie, spotkaniu bramkę dnia zdobył Mladen Pertic. 57 000 widzów w stadionie HSH Nordbank Arena bramkę zobaczyło w 44 minucie. Drużyna z Monachium nie dała rady zdobyć gola, mimo, iż w drugiej połowie miała cała masę szans na zdobycie wyrównania. Dla FCB jest to 3 porażka w tym sezonie ligowym.

FCB w składzie z meczu z VFB Stuttgart

Jak wszyscy oczekiwali, Jürgen Klinsmann wypuścił na boisko ten sam skład, w którym Bayern wygrał w pięknym stylu wtorkowy mecz. W składzie HSV znajdowało się Az 4 byłych graczy Bayernu – Piotr Trochowski, Poulo Guerrero, Marcell Jansen oraz David Jarolin. Przyszły Bawarczyk – Iviva Olic nie zagra, gdyż został zawieszony przed DFB za bojkę z graczem TSG Hoffenheim.

Znając skutki niedocenienia przed VFB Bayernu, HSV wystartował w spotkanie, nie dając gościom możliwości do rozwinięcia skrzydeł. Pierwsza okazje w meczu miał Bayern. Bastian Schweinsteiger, który z pierwszej piłki uderzył po podaniu Christiana Lella, niestety niecelnie. Gospodarze pierwszą okazje mieli w 6 minucie, dzięki Trochowskiemu, który próbował szczęścia strzałem z 25 metrów.

Nieuznana bramka Toniego

Tak właśnie rozpoczął się mecz dla HSV, które w pierwszym kwadransie zdominowało Bayern, nie tworząc sobie jednak prawdziwych szans na bramkę. Bayern nie radził sobie szczególnie w pomocy, gdzie przegrywał liczne pojedynki, oddając pole graczom gospodarza.

FCB lepiej zaczęło grac dopiero około 25 minuty. Zaczęli przejmować inicjatywę, mimo, iż gra kombinacyjna na połowie rywala słabo im wychodziła. W 28 minucie goście powinni prowadzić 1:0, jednak sędzia nie uznał prawidłowej bramki Luci Toniego.

Petric dobija piłkę

W dalszej fazie spotkania gra stała się wyrównana, przy czym HSV miał większy ciąg do bramki. Najpierw w słupek trafił Guerrero(43.), jednak minutę później sfałszowany strzał Jarolina dobił głowa Petric. Toni miał szanse na bezpośrednia odpowiedź, jednak jego strzał głowa trafił jedynie w słupek.

Druga odsłona rozpoczęła się prawie tak dramatycznie jak pierwsza. Petric trafił najpierw w słupek(46.), a po przeciwnej stronie Frank Rost wyciągnął piłkę strzelona głowa przez Miroslava Klosego(48.). Powtórki video pokazywały, że decyzja ta nie była słuszna, a piłka całym obwodem minęła linie bramkową. Następna okazje miał znów Włoch, którego główkę obronił Trochowski.

Otwarta wymiana ciosów

Bayern coraz bardziej dominował, stwarzając coraz więcej szans na zdobycie wyrównania. Klose w 66 minucie trafił w słupek, w 69 minucie Toni ie trafił głowa z 3 metrów. HSV tez nie było dłużne. W 68 minucie dobra okazję miał Pitroipa, Trochowski z kolei mógł strzelić w 68 i 70 minucie.

Obydwie drużyny pozwoliły sobie na otwarta wymianę ciosów, trwająca Az do ostatniego gwizdka. Guerrero kapitulował przed Rensingiem w 77 minucie, a po przeciwnej stronie, w 78 minucie, wprowadzony w 2 połowie Tim Borowski. Najlepsza okazje miał jednak Miroslav Klose, który wybił piłkę z linii bramkowej(82 minuta).

Hamburger SV - FC Bayern 1:0 (1:0)

Hamburger SV Rost - Demel, Reinhardt (64. Boateng), Mathijsen, Jansen - Pitroipa, Jarolim, Benjamin, Trochowski - Petric, Guerrero

FC Bayern Rensing - Lell (65. Altintop), Lucio, Demichelis, Lahm - Schweinsteiger (77. Donovan), Van Bommel, Zé Roberto (71. Borowski), Ribéry - Klose, Toni
Ławka: Butt, Breno, Van Buyten, Ottl

Sędzia: Knut Kircher (Rottenburg)
Widzów: 57.000 (komplet)
Bramki: 1:0 Petric (44.)
Żółte kartki: Benjamin, Pitroipa, Boateng, Demel / Demichelis, Van Bommel