Bayern przegrywa w sparingu

Także w meczu towarzyskim FC Bayern nie odniósł zwycięstwa. Bawarczycy osłabieni brakiem zawodników, którzy wyjechali na zgrupowania reprezentacji, w sparingu z drugoligowym FC Ingolstadt przegrali 0:1. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Steffen Wohlfart. Jurgen Klinsmann musiał sobie radzić także bez Hamita Altintopa, Willyego Sagnola, Christiana Lella i Michaela Rensinga, który pozostał w Monachium. W jego miejsce wskoczył oczywiście Han-Joerg Butt. Zespół wzmocnili piłkarze z młodszych drużyn jak Alexander Benede, Mehmet Ekici, Thomas Müller czy gościnnie występujący Brazylijczyk Enrico.

Monachijczycy mimo wielkich roszad rozpoczęło spotkanie znacznie lepiej niż gospodarze. Jednak z czasem to zespół z Ingolstadt zaczął przejmować inicjatywę, czego efektem był gol Wohlfharta w 39. minucie. Najlepszą okazję dla FCB w pierwszej połowie po świetnej akcji Ze Roberto i Ekiciego zmarnował Muller (45.).

Po zmianie stron Bawarczycy rzucili się do ataku i mieli okazje na wyrównanie, jednak uderzenie Jose Sosy po dokładnym dośrodkowaniu Massimo Oddo przeszło minimalnie obok bramki. Swoje sytuacje zmarnowali także Ze Roberto (85.) i Ekici (87.).

FC Ingolstadt - FC Bayern 1:0 (1:0)

FC Bayern: Butt - Oddo, Breno, Ottl, Benede - Sosa, Borowski, Zé Roberto, Ekici - Enrico (32. Stier), Th. Müller (78. Nagorny)
Rezerwowi: Kraft, Rieß, Schütz, Heinze, Bopp, Fürstner
Sędzia: Dr. Helmut Fleischer (Hallstadt)
Widzów: 5.172
Bramka: 1:0 Wohlfarth (39.)