Bayern pragnie odbić się po ostatniej porażce

Mimo dobrej pierwszej połowy, podopieczni Niko Kovaca zawiedli na całej linii w drugiej części meczu w ubiegłą sobotę i zostali pokonani przez drużynę Bayeru 04 Leverkusen aż 3:1.

W pierwszej połowie Bayern był zdecydowanie lepszą drużyną, co też potwierdził Leon Goretzka bramką na 1:0. Niestety po zmianie stron mistrzowie Niemiec zaliczyli spory zjazd, co też wykorzystali zawodnicy Petera Bosza. Mistrzowie Niemiec próbowali coś wskórać, ale lepszą piłkę grał Bayer, który w ciągu 45 minut trzy razy odnajdywał drogę do bramki Ulreicha.

Sobotnia porażka znacząco wpłynęła na nastroje zawodników i sztabu szkoleniowego. Po meczu swojego niezadowolenia nie krył między innymi Thomas Mueller oraz Niko Kovac, który zaznaczył, że w pierwszej połowie „Bawarczycy” mogli lepiej wykorzystywać swoje okazje.

Graliśmy dobrze w pierwszej połowie, podczas gdy plan gry Leverkusen nie funkcjonował jak należy. Powinniśmy byli przypieczętować zwycięstwo i nagrodzić się za te próby – mówił zawiedziony Chorwat.

Mimo czwartej porażki w tym sezonie ligowym nikt w Monachium nie zamierza składać broni i poddawać się bez walki, zwłaszcza że do końca sezonu pozostało jeszcze sporo kolejek i wiele się może jeszcze wydarzyć.

Musimy się skupić na naszym kolejnym spotkaniu i odpowiednio zareagować – skomentował Mueller.

− Po siedmiu zwycięstwach z rzędu ponieśliśmy porażkę, co jest dla nas bardzo denerwujące. Musimy jednak zacząć nową serię i każdy z nas tego chce – podsumował Kovac.

Źródło: FCB.de / FCB.tv / Sky