DieRoten.pl
Reklama

Bayern oferował Tuchelowi podwyżkę o pół miliona euro

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Nie jest już żadną tajemnicą, że z dniem 30 czerwca 2024 roku, rozwiązana zostanie umowa obecnego szkoleniowca monachijczyków, czyli Thomasa Tuchela.

Co prawda Niemiec odejdzie niebawem z bawarskiego klubu, ale warto wspomnieć, że jeszcze nie tak dawno temu, monachijczycy starali się „pogodzić” z Tuchelem i zaoferować mu dłuższy pobyt w ekipie rekordowego mistrza Niemiec.

Mimo wszystko obie strony nie były ostatecznie w stanie dogadać się, zaś głównym powodem braku porozumienia był fakt, że Bayern nie chciał spełnić oczekiwań Thomasa względem długości trwania nowego kontraktu – podczas gdy Niemiec oczekiwał umowy na minimum 2 lata, to FCB oferowało mu roczną współpracę.

To nie koniec, albowiem jak donosi dziś dziennikarz Christian Falk, klub ze stolicy Bawarii był również gotów zaoferować swojemu trenerowi podwyżkę obecnego wynagrodzenia o 500 tysięcy euro.

Wówczas roczna pensja Tuchela wyniosłaby około 9,5 mln euro, ale ostatecznie suma ta również okazała się niewystarczająca dla 50-latka. Koniec końców najważniejsza dla szkoleniowca i tak pozostawała długość trwania umowy, a nie kwestie finansowe.

Eberl nieobecny

Jak poinformował jeszcze wspomniany wyżej dziennikarze, na domiar wszystkiego w zeszłym tygodniu, podczas negocjacji z Tuchelem, przy stole zabrakło Maxa Eberla, który łączył się z resztą tylko „wirtualnie”.

Źródło: Falk TT
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...