Bayern o krok od awansu. FCB 1:1: ACF

Bayern Monachium w dalszym ciągu kroczy w stronę 1/8 finału Ligi Mistrzów. W 4 kolejce grupy F drużyna Jürgena Klinsmanna zremisowała z AC Fiorentiną 1:1. Drużyna Olympique Lyon wygrała swój mecz, dzięki czemu znajduje się na pierwszy miejscu z dorobkiem 8 punktów - FCB ma ich tyle samo i zajmuje 2 miejsce. Jeśli FCB wygra za trzy tygodnie w Bukareszcie, to będzie mogło świętować awans do rundy pucharowej.

We Florencji stadion wypełnij się do ostatniego miejsca, a Bawarczycy od początku mogli sobie poradzić w ataku. W 11tej minucie zasłużenie dla gospodarzy strzelił Mutu. Po tej sytuacji ACF miała jeszcze kilka dobrych szans, jednak tego wieczoru bezbłędny był Rensing. Wyrównanie, na 12 minut przed ostatnim gwizdkiem zdobył Borowski. Mecz zakończył się podziałem punktów.

W szeregach FCB doszło do 2 zmian w stosunku do meczu z Bielefeld. Massimo Oddo zastąpił Christiana Lella, a Lukas Podolski Andreasa Ottla.U gospodarzy była jedna zmiana w stosunku do meczu sprzed 2 tygodni. Za Vargasa zagrał Gobbi.

Początkowo w meczu śmielej poczynali Bawarczycy, a pierwszy strzał na bramkę padł w 5 minucie, strzelcem był Schweinsteiger. Gospodarze początkowo nie naciskali. Jednak już pierwsza udana akcja w 11 minucie zakończyła się dla nich bramką. Asystą przy tym goli zaliczył Zauri.

Bayern bezsilni w ofensywie

W dalszej części gry nic się nie zmieniało. Bayern ma piłkę, jednak nic z tego nie robi. Groźne strzały wykonywali jedynie Ze Roberto oraz Schweini. Jednak Frey nie musiał pokazywał swoich umiejętności.

ACF miał dużo więcej szans, szczególnie przy rajdach skrzydłami. Rensing wybronił 2 główki Gilardinio, a dla FCB udał się jeden strzał w wykonaniu van Bommela oraz jeden Schweiniego.

Atak ACF po przerwie

Po przerwie drużyny wybiegły na boisko w niezmienionym składzie. ACF zaczęło ostro, stwarzając z miejsca 3 okazje strzeleckie, wszystkie dzięki Gilardinio. Za każdym razem FCB udawało się wybronić. W tej fazie goście byli przyparci do muru. Jedna szanse miał jednak Klose, po podaniu Podolskiego, jednak nie udało mu się groźnie strzelić.

Z czasem FCB grało pewniej, w 68 minucie Frey odrzucił piłkę po strzale Poldiego, jednak Miro nie dał rady dobić. 10 minut później Ribery wrzucił piłkę na pole karne, a po zamieszaniu do bramki trafił Borowski na 1:1.

Mało brakowało, a FCB by wygrało. Szanse na bramkę miał Klose w 80 minucie, a 4 minuty później o mały włos nie padła bramka samobójcza. W doliczonym czasie gry świetnie strzelił Kroos, jednak zabrakło mu trochę precyzji.

Bayern Monachium gra w ustawieniu: Rensing; Oddo; Lucio; Demichelis; Ze Roberto; Schweinsteiger79 min Kroos); van Bommel; Borowski; Ribery; Podolski(87 min Ottl); Klose.

To do Monachijczyków należy pierwsza piłka.

Gospodarze grają w składzie: Frey; Gobbi; Dainelli; Zauri; Montolivo; Felipe; Kuzmanovic( 79 min Osvaldo); Mutu; Gilardino; Santana( 62 min Almiron) Relacja krok po roku:

1. minuta - Bayern rozpoczyna mecz próbując zdobyć przewagę.
2. minuta – dzięki szybkiej grze kombinacyjnej Włosi są zmuszeni do kilku fauli już w pierwszych dwóch minutach.
3. minuta – Piękny rajd Ze Roberto. Brazylijczyk wywalczył piłkę na własnej połowie i został zatrzymany dopiero przy linii końcowej.
4. minuta – Bayern sprawia zrażenie drużyny agresywnej i skoncentrowanej, z czym gracze ACF wyraźnie się nie liczyli.
5. minuta – Pierwszy strzał ostrzegawczy Schweinsteigera z prawego rogu pola karnego, jednak ponad bramkę.
7. minuta – Schweini leży na ziemi. Doznał stłuczenia podczas pojedynku. Lekarz opatruje go na linii bocznej.
8. minuta – Schweini dalej opatrywany, otrzymuje gruby bandaż na lewym udzie. Wygląda na to, że będzie mógł grac dalej.
9. minuta – Fiorentina próbuje się siłowo przeciwstawić, Włosi wchodzą w pojedynki agresywniej, chcą szybko kończyć rajdy gości.
10. minuta – zaczynają grac w piłkę.
11. minutaGOL!!! 1:0 dla ACF. Prowadzenie zdobywa Mutu.
12. minuta – Tak to się stało: Zauri podaje z lewej, Gilardinio podaje dalej głową, a Mutu uderza soczyście z 11 metrów. Zero szans dla bramkarza.
13. minuta – Bramka jak na zawołanie. Najpierw podkręcają tempo, później kilka razy podają i zdobywają gola.
15. minuta – Demichelis pokazuje jak to mogłoby wyglądać: bezwzględny wślizg przy linii bocznej.
W Lyonie jak na razie 0:0.
17. minuta – ACF próbuje głownie lewą stroną FCB, gdzie Ze Roberto i Ribery są ustawieni bardzo ofensywnie. Niezastąpiony w ostatnich tygodniach Ze musi dziś trochę więcej bronić.
18. minuta - Bayern zbyt szybko traci piłkę, przez co gospodarze zyskują na sile.
20. minuta - Następna szansa ACF: główka Gilardinio, jednak Rensing bezbłędnie
21. minuta - Demichelis opatrywany przez sanitariuszy. Leci mu kres z nosa.
22. minuta - Atak FCB: dośrodkowanie Oddo, główka Ze Roberto nie dociera jednak do siatki.
23. minuta - Bayern w 10tkę, Martin nie wejdzie z koszulka ubrudzona krwią.
24. minuta - FCB mimo to lepiej się rozkręca, ACF musi reagować.
25. minuta – Demichelis wraca, dostał nowy trykot i może znów grać.
26. minuta – Dośrodkowanie z prawej strony, jednak piłka trafia na puste pole.
27. minuta – Znów podanie prawą stroną, Sanstana dośrodkowuje, Giraldinio główkuje. Gdyby nie piękna obrona Rensinga, to wynik brzmiałby 2:0.
29. minuta – lewa strona FCB dalej najbardziej podatna na ataki. ACF cały czas próbuje.
31. minuta – Pierwszy rzut różny dla FCB, Schweinsteiger wykonawcą.
32. minuta – Kontra ACF, jednak Kuzmanovis nie opanował piłki.
33. minuta – Podolski próbuje bezpośrednim strzałem, jednak daremnie.
34. minuta – Schweini prawie identycznie, trochę lepiej, jednak bez zagrożenia.
35. minuta – ACF coraz żywsze. W FCB jakby kilku piłkarzy jeszcze przysypiało.
36. minuta – Van Bommel z 25 metrów, jednak zbyt wysoko.
38. minuta – pierwszy różny ACF…
38. minuta - … jednak nie, wolny dla FCB, było jakieś przewinienie.
40. minuta – Przy Riberym w chwile stawia się kilku piłkarzy, przez co jego gra nie może być afektywna.
41. minuta – Poldiego i Klose kryje zazwyczaj 4 piłkarzy, marna więc są szanse na ucieczkę.
42. minuta – Kontra FCB, van Bommel, później Schweini, który strzela ponad bramkę.
43. minuta – Różny dla ACF, błąd sędziego, bo ostatni piłkę dotknął Sanstana.
45. minuta – Dośrodkowanie, Oddo na Klosego, jednak znów ponad bramkę.
45 +1 minuta – Żółta kartka dla Borowskiego za faul na Mutu. Słuszna decyzja.
45 + 1 minuta – Do przerwy 1:0.

46. minuta – Zaczynamy druga połowę. Nie było żadnych zmian na boisku.
47. minuta – Nieczyste podanie MvB, i szybka kontra ACF, piłka trafia po rajdzie Giraldinio w ręce Rensinga.
48. minuta. – Świetny atak FCB! Zaczynają Ribery i Podli, jednak Klose nie może skończyć.
49. minuta – Lewa strona FCB całkiem wolna. Ze Roberto wyruszył na połowę przeciwnika, a w obronie powstała luka, na szczęście Włosi nie wykorzystali tej okazji.
53. minuta – Następny strzał ACF. Felipe z 30 metrów, dość niebezpiecznie.
56. minuta – Jedno jest pewne: gdy Bayern zaczyna kombinować, to piłkarze ACF się gubią. Coś musi się wydarzyć…
56. minuta - … jeśli ACf nie strzeli wcześniej 2 bramki. Dośrodkowanie Sanstana, główka Mutu, piłka leci nad bramką. Obok Mutu jeszcze dwóch piłkarzy ACF było w polu karnym bez krycia.
59. minuta – FCB znów ciśnie, jednak tracąc szybko piłkę. ACF często kontratakuje. Często i niebezpiecznie
61. minuta - Trener Bayernu musi coś zrobić. Może z pomocą van Buytena? w końcu to on zdobywał ostatnio kluczowe brami w LM.
62. minuta - zmiana w ekipie ACF. Almiron za Santanę.
65. minuta - Rożny dla ACF z prawej strony...
66. minuta - ... kolejny rozny...
66. minuta - jednak obrona FCb bezbłędnie.
67. minuta - rozgrzewa się Toni Kroos. Czy dziś zadebiutuje w LM?
68. minuta - Niebezpieczne ataki FCb zaczynają się zazwyczaj u Riberyego. Jednak Francuz jest zawsze kryty podwójnie.
68. minuta - atak Podolskiego, strzał lewa nogą, Frey jednak broni.
70. minuta - Prandeli, trener ACF się denerwuje, widać powoli, że FCB gra lepiej.
71. minuta -Klose z prawej na Poldiego, jednak zabrakło precyzji.
71. minuta - z minuty na minute FCB się rozkręca. Poldi zablokowani, ale ACF praktycznie nie wychodzi ze swojej połowy.
74. minuta - Ojej! Co to było? Montolivo z 16 metrów, Gilardinio zmienia lot piłki, mało brakowało.
78. minuta - GOOOL!!! Brawo Bayern!
79. minuta - Piękne podanie Riberyego do Borowskiego, który z sześciu metrów pokonuje Freya!
79. minuta -Zmiana: Schweini schodzi, a w jego miejsce wbiega Toni Kroos, dla którego jest to debiut w klasie królewskiej.
80. minuta - Wielka szansa dla FCB. Klose szarżuje, jednak strzela niecelnie.
83. minuta - Bayern jest na jak najlepszej drodze, na rozstrzygnięcie meczu na swoja korzyść.
84. minuta - Prawie! Ze strzela, jednak jakiś gracz ACF zmienia tor lotu piłki. wielka szkoda...
85. minuta - Jeszcze 5 minut. Jak zakończy się ten mecz?
87. minuta - Kolejna zmiana w FCB. Ottl, za Podolskiego.
90. minuta - Rozpoczęła się ostatnia minuta, do której doliczone zostaną 3 dodatkowe.
90 +1 minuta - Żółta kartka dla Montelivo za narzekanie.
90 + 3 minuta. aj! Mało brakowało, a strzał Kroosa dałby zwycięstwo...

KONIEC. Bayern remisuje na wyjeździe 1:1