DieRoten.pl

Na przestrzeni kilku ostatnich dni i tygodni, jednym z głównych tematów związanych z ekipą rekordowego mistrza Niemiec była dalsza przyszłość Alexa Nuebela.

reklama

Niemiecki golkiper rozegrał raptem 4 spotkania, co jak można było się spodziewać wywołało u niego spore niezadowolenie. Dlatego też 24-latek od tygodni naciskał na mistrzów Niemiec, aby Ci pozwolili mu udać się na wypożyczenie do innego klubu.

Koniec końców Alexander Nuebel dopiął swego – w ubiegłą niedzielę „Bawarczycy” potwierdzili, że bramkarz udał się na dwuletnie wypożyczenie do AS Monaco, gdzie Niemiec będzie mógł współpracować z Niko Kovacem, czyli byłym szkoleniowcem bawarskiego klubu.

Przypominamy zarazem, że w miejsce Alexa, do Monachium powrócił Sven Ulreich, który w ubiegły poniedziałek pomyślnie przeszedł wszelkie niezbędne badania i podpisał kontrakt do 2022 roku z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Wracając zaś do wspomnianego wcześniej Nuebela, jak informuje niemiecki dziennik „Bild”, monachijczycy za każdy rok wypożyczenia otrzymają 2 miliony euro. Co więcej Bayern zapewnił sobie opcję skrócenia umowy o jeden sezon, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Niemieckie i francuskie media nie mają wątpliwości, że 24-latke będzie musiał wywalczyć sobie miejsce w XI rywalizując z Benjaminem Lecomtem. Jeśli jednak Alexander nie będzie grał regularnie, to według dziennikarzy wspomnianego wyżej źródła, „Bawarczycy” mogą anulować wypożyczenie.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama30.06.2021 19:01
Kasa jest najmniej ważna, najważniejszy by regularnie grał!!
30.06.2021 18:00
Obawiam się, że Monaco to rzeczywisty klub jak na możliwości tego grajka, niech gra i się rozwija, ale kariery wielkiej mu nie wróżę, na tym etapie kariery Neuer był już ultra kotem, a tu mamy tylko sztucznie tworzoną wizję niewiadomo kogo, czego w Schalke nijak nie potwierdzał
30.06.2021 14:07
Jeżeli nie wywalczy miejsca w bramce Monaco to tym bardziej u nas.
Czekam jak sobie poradzi.
30.06.2021 14:00
Ciekawe kto będzie płacić wynagrodzenie Nuebelowi - Monaco czy my.