DieRoten.pl
Reklama

Bayern ma słowne porozumienie z Dierem

fot. Fotolia
Reklama

Dokładnie 1 stycznia 2024 roku rozpoczęło się zimowe okienko transferowe, które w przypadku 1. Bundesligi potrwa do końca tego miesiąca.

Jeśli mowa o Bayernie Monachium, to jak już nieraz informowaliśmy, monachijczycy planują pozyskać nawet dwóch lub trzech nowych zawodników. Póki co priorytetem jest nowy defensor, który w najlepszym przypadku powinien grać na środku i prawej obronie.

Jak z kolei poinformował dziś Florian Plettenberg z portalu „Sky”, mistrzowie Niemiec mają posiadać już słowne porozumienie z Erikiem Dierem z Tottenhamu w sprawie potencjalnego transferu tej zimy!

Nie zapadła jeszcze decyzja

Według wspomnianego dziennikarza, obecnie prowadzone są rozmowy w sprawie modelu transferu, jednakże na ten moment nie zapadła jeszcze żadna decyzja. Klub rozgląda się nadal za innymi alternatywami, ale temat Diera ma być całkiem poważny.

Thomas Tuchel naciska, aby wzmocnienia zostały przeprowadzone tak szybko, jak to tylko możliwe, aby w najlepszym przypadku, podczas obozu w Portugalii (14-18 stycznia), nowe nabytki FCB mogły zintegrować się z kolegami z zespołu rekordowego mistrza Niemiec.

Plettenberg zaznacza również, że sam Eric jest otwarty na transfer, ale póki co Christoph Freund i spółka nie zdecydowali ostatecznie w kwestii wyboru nowego stopera.

Eric Dier

29-latek jest obecnie wyceniany na około 12 milionów euro, zaś dla Tottenhamu gra on już od lipca 2014 roku. Jego dorobek do tej pory w zespole Spurs to 364 spotkania, 13 bramek oraz 12 asyst. Ponadto Eric Dier ma na swoim koncie 49 występów w reprezentacji narodowej Anglii.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...