Bayern II z kolejnym zwycięstwem

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą kolejne spotkanie ligowe w 2022 roku. Tym razem rywalem podopiecznych Martina Demichelisa była ekipa Unterhaching.

SpVgg Unterhaching 0:3 (0:1) FC Bayern II

Druga drużyna Bayernu z pewnością może mówić o udanym początku rundy wiosennej w swoim wykonaniu, albowiem podopieczni Martina Demichelisa odnieśli kolejne zwycięstwo w 2022 roku.

Nie dalej jak w ubiegły piątek, monachijczycy mierzyli się na wyjeździe z drużyną SpVgg Unterhaching, która zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli ligowej. Koniec końców Vidovic i spółka pewnie pokonali swoich rywali 3:0 i dopisali do swojego dorobku 3 punkty. Na listę strzelców wpisali się Herrmann, Copado i Booth.

Obecnie FCB II zajmuje drugie miejsce w bawarskiej lidze regionalnej z dorobkiem 58 punktów – na wynik ten przełożyło się 17 zwycięstw, 7 remisów oraz 2 porażki. W przypadku bilansu bramkowego mowa o 77 strzelonych oraz 31 straconych golach. Strata do liderów z Bayreuth wynosi 10 oczek (Bayern ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz).

− Możemy być bardzo zadowoleni z wygranej 3:0 w Unterhaching. Prowadzenie po przerwie niekoniecznie było zasłużone, Christian Fruechtl bardzo nam pomógł, zwłaszcza w pierwszym kwadransie. W drugim kwadransie wyraźnie podnieśliśmy poziom – powiedział po meczu trener Demichelis.

Mecz dla FCB II zaczął się bardzo dobrze, albowiem już w 5. minucie bliski szczęścia był Copado, ale piłka trafiła w boczną siatkę… Kilkanaście minut później gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale na posterunku stał Fruechtl. Koniec końców w 42. minucie padła upragniona bramka dla monachijczyków – Copado wyprowadził z kolegami kontrę i podał do Herrmanna, który pewnie pokonał golkipera Unterhaching. Po zmianie stron, goście prezentowali się zdecydowanie lepiej, czego efektem był gol na 2:0 w 64. minucie – na listę strzelców wpisał się Copado. Podopieczni Demichelisa nie zamierzali odpuszczać i cztery minuty później kropkę nad i postawił Booth, strzelając na 3:0. W końcówce na 4:0 mógł podwyższyć jeszcze Vidovic, ale 18-latek uderzył obok bramki. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i „Bawarczycy” zasłużenie zdobyli 3 punkty.

Bayern II: Fruechtl - Brueckner, Marusic, Lawrence, Welzmueller - Kern (53’ Kabadayi), Booth (72’ Rhein) - Herrmann (53’ Sieb), Vidovic, Metu (46’ Scott) - Copado (72’ Lee).

Bramki: 0:1 Herrmann (42’), 0:2 Copado (64’), 0:3 Booth (68’).

Druga drużyna Bayernu na przygotowania do kolejnego wyzwania będzie miała niewiele czasu, albowiem już jutro podopieczni Martina Demichelisa zagrają o 19:00 z ekipą SC Eltersdorf. Warto przy okazji wspomnieć, że w ubiegły weekend piłkarki FCB rozbiły na wyjeździe TSG Hoffenheim 4:2.

Źródło: FCB.de / Własne