Bayern II nie zwalnia: Zirkzee bohaterem U23 i U19

Kolejne zespoły Bayernu Monachium mają za sobą mecze ligowe. Kolejne zwycięstwo do swojego dorobku dopisali między innymi zawodnicy drugiej drużyny FCB.

FCB II

FC Bayern II 5:1 (3:0) SV Schalding-Heining

W ubiegły piątek podopieczni Holgera Seitza ponownie pokazali się z bardzo dobrej strony i odnieśli kolejne zwycięstwo w tym sezonie ligowym. Tym razem monachijczycy pokonali na własnym terenie ekipę SV Schalding-Heining aż 5:1. Bramki dla Bayernu II zdobywali kolejno Wriedt, Nollenberger oraz Zirkzee, który popisał się hat-trickiem (zagrał po raz pierwszy od początku dla rezerw).

Druga drużyna „Gwiazdy Południa” zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 50 punktów. Przewaga monachijczyków nad drugim w tabeli VfB Eichstatt wynosi obecnie 5 punktów, jednakże na uwadze trzeba mieć fakt, iż Jeong i spółka mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.

To był bardzo przekonujący występ przeciwko silnej na wyjazdach drużynie. Radziliśmy sobie dobrze zarówno z piłką, jak i bez niej. Słowa uznania dla drużyny za ten mecz – powiedział po meczu Seitz.

Po wyrównanym początku monachijczycy szybko przejęli inicjatywę, albowiem w piętnastej minucie na listę strzelców wpisał się Wriedt. Po zdobyciu bramki Bayern miał już mecz pod kontrolą. W 32. minucie na 2:0 podwyższył Nollenberger, zaś kilka minut później do siatki rywali trafił Zirkzee. Druga połowa zaczęła się tak, jak kończyła pierwsza – podopieczni Seitza wciąż naciskali na przeciwników czego efektem były kolejne dwa gole holenderskiego talentu FCB – Zirkzee. Po godzinie gry i prowadzeniu 5:0 „Bawarczycy” spuścili z tonu, ale wciąż całkowicie dominowali ekipę z Pasawy. Pod sam koniec honorowym trafieniem na 5:1 popisał się jeszcze Schauberger. Marsz po awans do 3. Bundesligi trwa w najlepsze!

Skład FCB II: Fruechtl - Tuerkkalesi, Feldhahn, Awoudja, Koehn - Welzmueller (65’ Zaiser), Rochelt - Nollenberger (76’ Senkbeil), Wriedt, Franzke - Zirkzee (59’ Yilmaz)

Bramki: 1:0 Wriedt (15’), 2:0 Nollenberger (32’), 3:0/4:0/5:0 Zirkzee (39’/54’/57’), 5:1 Schauberger (82’)

FCB U19

1. FC Nuernberg U19 1:2 (0:1) FC Bayern U19

W ubiegłą sobotę bardzo ważne zwycięstwo w młodzieżowej Bundeslidze odnieśli podopieczni Sebastiana Hoenessa. Drużyna Bayernu do lat dziewiętnastu pokonała 2:1 w derbowym starciu na wyjeździe 1. FC Nuernberg U19. Bramki dla klubu ze stolicy Bawarii zdobywali kolejno Jahn Herrmann oraz Joshua Zirkzee, który dzień wcześniej popisał się przecież hat-trickiem w starciu ligi regionalnej z SV Schalding-Heining.

Zespół Bayernu U19 zajmuje obecnie dopiero trzecie miejsce w tabeli ligowej ze stratą 6 punktów do liderującego VfB Stuttgart U19, ale warto wiedzieć, że młodzi „Bawarczycy” maja jeszcze do rozegrania jeden zaległy mecz.

Potrzebowaliśmy trochę czasu, aby wejść dobrze w ten mecz, ale potem mieliśmy już rywali pod kontrolą. Niestety zmarnowaliśmy okazję na szybkie objęcie prowadzenia 2:0, ale nawet po bramce na 1:1 wierzyliśmy, że uda nam się wygrać i zdobyć 3 punkty – powiedział po meczu Hoeness.

Początek meczu należał do norymberczyków, którzy byli bliscy objęcia prowadzenia już w siódmej minucie. Jakiś czas później Tillman strzelił na 1:0 dla FCB, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Bayern nie poddawał się i walczył dalej. W 32. minucie monachijczycy zostali nagrodzeni rzutem karnym, który wykorzystał Herrmann. Po zmianie stron „Bawarczycy” od razu rzucili się na rywali i starali się szybko zdobyć drugiego gola. Podopieczni Hoenessa mieli kilka dobrych okazji, ale na 17 minut przed końcem wyrównał Zietsch. Młodzi piłkarze „Gwiazdy Południa” walczyli jednak do samego końca, czego efektem było trafienie Zirkzee na 2:1 w 85. minucie (wszedł na murawę w drugiej części meczu).

Skład FCB U19: Schneller - Kehl, Richards, Daniliuc, Lungwitz - Stiller - Timossi Andersson (70’ Zirkzee), Herrmann (46’ Pudic), Jelisic, Waidner (76’ Ontuzans) - Tillman (88’ Mihaljevic)

Bramki: 0:1 Herrmann (27’), 1:1 Zietsch (73’), 1:2 Zirkzee (85’)

FCB U17

FC Bayern U17 3:2 (3:2) TSG Hoffenheim U17

Podopieczni Miroslava Klose nie zwalniają tempa! W ubiegłą sobotę zawodnicy Bayernu do lat siedemnastu pokonali przed własną publicznością juniorów TSG Hoffenheim 3:2. Bramki dla klubu ze stolicy Bawarii zdobywali kolejno Lasse Guenther, David Halbich oraz niesamowity Luca Denk. Warto zauważyć, że wszystkie pięć bramek padło w pierwszej połowie.

Sytuacja w tabeli ligowej wygląda bardzo dobrze dla młodych „Bawarczyków”, albowiem FCB U17 z dorobkiem 48 punktów zajmuje pierwsze miejsce z przewagą 4 oczek nad FSV Mainz U17. Warto także nadmienić, iż Manuel Kainz i spółka mają jeszcze do rozegrania jeden zaległy pojedynek ligowy.

Z pewnością szczęście było dziś po naszej stronie. Hoffenheim pokazało jak silnym jest zespołem i miało kilka okazji. Dobrze radziliśmy sobie w grze pozycyjnej. Manuel Kainz (bramkarz – przyp. red.) wykonał dziś świetną robotę – powiedział po meczu Klose.

Pierwsze 45 minut było istnym szaleństwem. Już na samym początku golkiper FCB U17 był zmuszony wyciągać piłkę z bramki po trafieniu Beiera. Monachijczycy odpowiedzieli błyskawicznie, albowiem trzy minuty później wyrównał Guenther. Bayern nie odpuszczał, czego efektem było trafienie Halbicha (21’) oraz Denka (24’). Rozjuszona ofensywa TSG zaczęła ponownie naciskać na zespół Miroslava Klose, zaś w 32. minucie na 3:2 ponownie strzelił Beier. Po zmianie stron Klose zdecydował się zmienić ustawienie na 5-4-1, co też nieco uspokoiło grę. Obie strony kreowały sobie kolejne okazje, ale wynik nie uległ już zmianie. Punktem kulminacyjnym była obrona rzutu karnego w 75. minucie przez kapitana FCB U17, czyli Manuela Kainza.

Skład FCB U17: Kainz – Brueckner, Reinelt, Lawrence, Herold – Fust (54’ Motika), Denk (67’ Marusic) – Porta (41’ Hoffmann), Rhein, Guenther (80’ Kabadayi) – Halbich

Bramki: 0:1 Beier (4’), 1:1 Guenther (7’), 2:1 Halbich (21’), 3:1 Denk (24’/karny), 3:2 Beier (30’)