Bayern II kroczy drogą zwycięstw! Pipinsried rozbite 5:1

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą kolejne spotkanie ligowe w 2022 roku. Tym razem rywalem podopiecznych Martina Demichelisa była ekipa FC Pipinsried.

FC Pipinsried 1:5 (1:2) FC Bayern II

Druga drużyna Bayernu Monachium może mieć szczególne powody do dumy, albowiem wczorajszego wieczoru podopieczni Martina Demichelisa odnieśli kolejne, bardzo ważne zwycięstwo w ramach bawarskiej ligi regionalnej.

Zawodnicy bawarskiego klubu nie pozostawili swoim rywalom z Pipinsried żadnych złudzeń i choć do trzydziestej minuty przegrywali 0:1, to koniec końców FCB II rozbiło przeciwnika aż 5:1. Bramki zdobywali Copado (2), Vidovic, Scott oraz Herold. Obecnie Feldhahn i spółka zajmują drugie miejsce z dorobkiem 70 punktów i stratą 7 oczek do liderów z Bayreuth.

− Wykonaliśmy naszą pracę przed ważnym meczem z Bayreuth. Nie zaczęliśmy dobrze meczu, ale drużyna dobrze zareagowała. W drugiej połowie pokazaliśmy inne nastawienie i więcej pasji do gry – powiedział po meczu trener Demichelis.

Druga drużyna Bayernu nie zaczęła dobrze spotkania w Pipinsried, albowiem już w 19. minucie Schenk był zmuszony wyciągać piłkę z siatki po trafieniu Pigla. Odpowiedź FCB II pojawiła się kilkanaście minut później – w 30. minucie wyrównał Copado, zaś pod koniec pierwszej połowy golem na 2:1 popisał się Christopher Scott. Po zmianie stron „Bawarczycy” kontrolowali grę i przeprowadzili kolejne ataki. Worek z bramkami ponownie został rozwiązany w ostatnim kwadransie, kiedy to podopieczni Demichelisa zdobyli jeszcze trzy dodatkowe bramki – na listę strzelców wpisywali się jeszcze Copado (po raz drugi), Vidovic oraz Herold. Koniec końców monachijczycy rozbili swoich rywali 5:1 i zasłużenie zdobyli kolejne 3 punkty.

Bayern II: Schenk - Marusic (64’ Janitzek), Lawrence, Feldhahn - Aydin (64’ Kern) , Tillman, Scott, Vidovic - Kabadayi, Sieb (74’ Ranos), Copado (84’ Metu).

Bramki: 1:0 Pigl (19’), 1:1 Copado (30’), 1:2 Scott (45’), 1:3 Copado (75’), 1:4 Vidovic (82’), 1:5 Herold (88’).

Do akcji podopieczni Martina Demichelisa wracają już 18 kwietnia, kiedy to w najważniejszym meczu tego sezonu, zmierzą z liderem bawarskiej ligi regionalnej, czyli SpVgg Bayreuth – początek starcia na Hans-Walter-Wild Stadion o 14:00.