Bayern II awansuje do 3. Ligi!

Wczorajszego późnego popołudnia odbył się rewanżowy pojedynek barażowy o rozgrywki trzeciej ligi niemieckiej. Rywalem drugiej drużyny Bayernu była ekipa VfL Wolfsburg II.

FCB II

FC Bayern II 4:1 (2:1) VfL Wolfsburg II

W porównaniu do pierwszego meczu barażowego (przegrana monachijczyków 1:3), Kwasi Okyere Wriedt i spółka mają wielkie powody do dumy i świętowania. Zespół prowadzony przez Holgera Seitza mimo niekorzystnego wyniku przed kilkoma dniami w Wolfsburgu rozbił na własnym podwórku gości z Dolnej Saksonii aż 4:1.

Bramki dla drugiej drużyny Bayernu Monachium zdobywali kolejno Jannik Rochelt, Lukas Mai oraz dwukrotnie wspomniany wcześniej Wriedt. Tym samym od przyszłego sezonu przyjdzie nam oglądać FCB II w rozgrywkach 3. Ligi – po ponad ośmioletniej przerwie!

To wspaniałe uczucie. Jestem bardzo zadowolony z chłopaków, ponieważ dali z siebie wszystko. To jak nasi zawodnicy podeszli do spotkania i jak zareagowali po stracie bramki było niesamowite. Potwierdza to nie tylko, że są dobrymi piłkarzami, ale i że posiadają wspaniałe nastawienie – powiedział po meczu Seitz.

Pojedynek na Gruenwalder Stadion nie rozpoczął się zbyt dobrze dla gospodarzy, albowiem już w 8. minucie bramkę dla „Wilków” zdobył Hanslik. Mimo szybkiej straty monachijczycy niesieni dopingiem swoich fanów ruszyli do ataku. Bayern prezentował się bardzo dobrze i w pierwszej połowie w zaledwie osiem minut wyszedł na prowadzenie za sprawą Rochelta i Maia. Klub ze stolicy Bawarii w pełni zasłużenie schodził do szatni z wynikiem 2:1. Podbudowani „Bawarczycy” z przytupem rozpoczęli drugie 45 minut – chwilę po wznowieniu gry na 3:1 podwyższył niesamowity w tym sezonie Wriedt. Głód podopiecznych Holgera Seitza wciąż był nieposkromiony i gospodarze dalej napierali na bramkę Wolfsburga. W 64. minucie strzelec pierwszej bramki – Wriedt – po raz drugi wpisał się na listę strzelców. 7,283 widzów na stadionie eksplodowało wielką euforią. Goście z Dolnej Saksonii próbowali jeszcze odpowiedzieć, ale defensywa FCB II wzorowo wypełniała swoje obowiązki. W samej końcówce monachijczycy przeżyli jeszcze chwilę grozy, po tym jak VfL trafiło w poprzeczkę. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Bayern wywalczył sobie awans do 3. Bundesligi po blisko 8 latach przerwy!

Jako ciekawostkę warto nadmienić, iż zaraz po fecie na Marienplatz na Gruenwalder Stadion udali się między innymi Franck Ribery, Hasan Salihamidzic, Leon Goretzka i Niklas Suele, aby wspierać swoich kolegów z drugiej drużyny.

Bramki: 0:1 Hanslik (8’), 1:1 Rochelt (33’), 2:1 Mai (41’), 3:1/4:1 Wriedt (49’/64’)

FC Bayern II: Hoffmann - Yilmaz, Awoudja (73’ Senkbeil), Mai, Koehn - Feldhahn, Will - Jeong (90’ Zirkzee), Rochelt, Davies - Wriedt (81’ Nollenberger)