Bayern gromi w meczu towarzyskim

FC Bayern odniósł sukces w meczu towarzyskim z Kuwait SC, pokonując rywala 8:0, choć do przerwy prowadzili tylko 1:0. Jedyną bramkę w pierwszej połowie strzelił Claudio Pizarro (31.), zaś worek z golami po zmianie stron rozwiązał Julian Green w 48. minucie. Następnie do siatki trafiali Mario Goetze (58., 85.), Thomas Muller (62., 65.) i Thiago Alcantara (85., 90.).

Pod nieobecność Manuela Neuera, Francka Ribery'ego oraz Philipp Lahm, którzy udali się na galę w Zurychu oraz kontuzjowanych Arjena Robbena i Bastiana Schweinsteigera, Pep Guardiola zmuszony był nieco pozmieniać wyjściową jedenastkę. Po raz pierwszej w roli kapitana na boisku wystąpił w Jerome Boateng.

ZOBACZ TRENING STRZELECKI BAWARCZYKÓW!!!

Kuwait SC - FC Bayern 0:8 (0:1)

FC Bayern: Starke - Rafinha (46. Weiser), Martínez, Boateng (46. Dante), Contento (46. Alaba) - Hojbjerg - Shaqiri (46. Thiago), Schöpf (46. Kroos), Pizarro (46. Götze), Sallahi (46. Green) - Mandzukic (46. Müller)

Rezerwowi: Raeder

Gole:  0:1 Pizarro (31.), 0:2 Green (48.), 0:3 Götze (58.), 0:4 Müller (62.), 0:5 Müller (65.), 0:6 Thiago (83.), 0:7 Götze (85.), 0:8 Thiago (90.)