DieRoten.pl
Reklama

Bayern gratuluje sportowcom z Mistrzostw Europy

fot.
Reklama

W dniach od 15 do 21 sierpnia 2022 roku na Stadionie Olimpijskim (Olympiastadion) w Monachium odbywały się Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2022.

Były to dokładnie 25. Mistrzostwa Europy, zaś udział wzięło ponad 1500 lekkoatletów z 48 państw, którzy rywalizowali ze sobą w 50 różnych konkurencjach.

Jeśli mowa o naszych rodakach, to Polacy zdobyli łącznie 28 krążków (4 złote, 11 srebrnych oraz 13 brązowych medali). Pełną klasyfikację medalową znajdziecie tutaj. Warto nadmienić, iż to po zakończeniu zawodów w stolicy Bawarii, Bayern pogratulował wszystkim sportowcom, którzy brali udział w tych ME.

− Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi sportu i to było fantastyczne, jak Monachium po raz kolejny zaprezentowało się światu jako wielkie miasto sportu – powiedział Hainer.

− Występy sportowców z całego świata były spektakularne, atmosferę można było poczuć daleko poza Parkiem Olimpijskim i innymi obiektami sportowymi. Te zawody pokazały po raz kolejny: Monachium jest żywe, kosmopolityczne i niezwykle sportowe – mówił dalej prezydent Bayernu.

− Wszyscy zaangażowani w to wydarzenie mogą być z siebie dumni. Było to niezwykłe święto wspólnoty i różnorodności, pełne emocji i gęsiej skórki w duchu sportu – podsumował Herbert Hainer.

W trakcie trwania Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, w miarę możliwości na trybunach sportowców wspierali szefowie, piłkarze i piłkarki oraz inne osoby związane z Bayernem.

 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...