DieRoten.pl
Reklama

Bayern gotów zapłacić 15 mln euro za 16-latka?

fot. Fotolia
Reklama

Nie od dziś wiadomo już, że jedno z założeń filozofii Campusu i całego Bayernu Monachium zakłada szkolenie i promowanie młodzieży ze swojej akademii piłkarskiej.

Klub ze stolicy Bawarii pragnie nie tylko szkolić i promować młodzież z Campusu FCB (akademii piłkarskiej), ale i również działać na rynku transferowym zdecydowanie szybciej, jeśli mowa o młodych i utalentowanych zawodnikach.

Dlatego też w ostatnich miesiącach Bayern potwierdził pozyskanie kilku młodych graczy – mowa między innymi o Lovro Zvonarku, Matteo Perezie Vinlofie, Jonathanie Asp Jensenie, Hyun-ju Lee czy też Liu Shaoziyangu.

Mimo wszystko monachijczycy nie zamierzają zwalniać ze swoją ofensywą talentów, albowiem jak donosi dziennikarz Sacha Tavolieri, mistrzowie Niemiec mają być zainteresowani jedną z największych pereł akademii ekipy RSC Anderlecht.

Mowa o 16-letnim Julienie Duranville’u, za którego „Bawarczycy” mają być skłonni zapłacić nawet do 15 milionów euro. Obecna umowa prawego skrzydłowego z RSCA obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Warto wspomnieć, że Belgowie chcieliby na dłużej zatrzymać Joshuę Zirkzee, dlatego też nie można wykluczyć, że w ostateczności Bayern mógłby wymienić holenderskiego napastnika na wspomnianego wyżej pomocnika Anderlechtu, który miał okazję zadebiutować w pierwszym zespole 22 maja w pojedynku z FC Brugge.

Źródło: OneFootball
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...