DieRoten.pl
Reklama

Bayern gotów sprzedać Tillmana za 7 mln euro

fot. Fotolia
Reklama

Na początku sezonu 2022/23, klub ze stolicy Bawarii zdecydował się wypożyczyć kilku zawodników, biorąc pod uwagę wszystkie zespoły FCB.

Wśród tych zawodników wymienić możemy Malika Tillmana, który do końca sezonu 2022/23 udał się na roczne wypożyczenie do zespołu Rangers FC ze szkockiej Premiership.

Choć początkowo młody Amerykanin nie miał łatwo w nowej drużynie, to z czasem odnalazł się w nowym miejscu i stał się jednym z kluczowych graczy w ekipie „The Gers”. Obecnie mało kto wyobraża sobie wyjściową jedenastkę szkockiej drużyny bez 20-latka.

Mając na uwadze wszystkie rozgrywki krajowe i europejskie, wychowanek Bayernu w 37 meczach o stawkę zdobył 9 bramek oraz dołożył do tego dorobku 5 asyst.

Bayern gotów sprzedać Malika

Wysoka forma Tillmana nie sprawia jednak, że może on liczyć na przyszłość w Bayernie, albowiem jak wynika z informacji „Football Insider”, monachijczycy mieli już poinformować Szkotów, że gotowi są zgodzić na sprzedaż swojego pomocnika latem 2023 roku.

Oczywiście „Bawarczycy” są pod wielkim wrażeniem rozwoju 20-latka w zespole Rangersów, ale z racji na szeroką kadrę i brak perspektyw na regularne występy Malika w Monachium, Hasan Salihamidzic i spółka będą chcieli sprzedać Amerykanina do Rangers FC.

Warto podkreślić, że w grę wchodzi 7 mln euro, czyli kwota, która została ustalona jako opcja wykupu przez kluby przy zawarciu umowy wypożyczenia. Kwestią otwartą pozostaje jednak to, czy Szkoci będą mieli wystarczająco dużo środków na finalizację tego transferu.

Źródło: Football Insider
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...