DieRoten.pl

„Bayern dominuje, bo ma największy budżet”

27.04.2022, 07:20:22
Ł. Skwiot

W sezonie 2012/13 Bayern Monachium rozpoczął w Bundeslidze serię, która trwa do dziś, zdobywając rok w rok tytuł mistrza Niemiec.

Przed kilkoma dniami monachijczycy sięgnęli po dziesiąty tytuł mistrza Niemiec z rzędu, czym „Bawarczycy” ustanowili nowy rekord biorąc pod uwagę TOP 5 lig w całej Europie.

W najnowszym wydaniu tygodnika „Sport Bild” przeprowadzono kilka rozmów z różnymi legendami, działaczami klubowymi oraz ekspertami piłkarskimi w Niemczech, zaś tematem dyskusji była rzecz jasna dominacja Bayernu Monachium w Bundeslidze. Swoje zdanie wyraził m. in. legendarny Reiner Calmund.

− Bawarczycy dominują, bo od dziesięcioleci dysponują największym budżetem. Ich drużyna jest najbardziej wartościowa w lidze – ponad 800 milionów euro. Władze klubu, w tym Rada Nadzorcza – są w lepszej sytuacji niż inne – powiedział Calmund.

− Bayern jest liderem pod względem trzech K, które są kluczowe do sukcesu – kompetencja, koncepcja i kapitał. Niemniej jednak ucieszyłbym się, gdyby ktoś inny zdobył mistrzostwo – na przykład Bayer 04 Leverkusen – mówił dalej Reiner Calmund.

Na temat dominacji mistrzów Niemiec wypowiedział się również kierownik sportowy FSV Mainz – Christian Heidel. Niemiec przyznał, że jedyną możliwością, aby monachijczycy nie zdobyli tytułu byłoby popełnienie przez nich wielu błędów oraz słaba jakość składu, co jego zdaniem nie jest możliwe.

− Bayern nie zostanie mistrzem tylko wtedy, gdy popełni wiele błędów, a ich kadra nie będzie właściwa. Obecnie nie widzę takiej możliwości, nawet jeśli w mediach mówi się inaczej. Zatrudnienie Nagelsmanna było bardzo dobrą decyzją – stwierdził Heidel.

− Ciekawą kwestią będzie to, co stanie się w dniu odejścia Roberta Lewandowskiego - może się zdarzyć, że ktoś inny przejdzie (…). BVB było blisko za czasów Tuchela, ale w tej chwili nie widzę nikogo, kto mógłby być tak groźny dla Bayernu – podsumował Christian Heidel.

 

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)27.04.2022 18:56
Powiedzmy sobie szczerze że nie był to dobry sezon co pokazały liga mistrzów i puchar krajowy. Gdyby Dortmund nie był w kryzysie i omijały go kontuzje to kto wie jakby się to skończyło. Popełniono wiele błędów, transfery przede wszystkim, filozofia trenera, nie mówię że jest złym fachowcem ale chyba trochę przekombinował. Zobaczymy co przyniesie okienko transferowe i wtedy będziemy mądrzejsi.
27.04.2022 16:32
"Bayern ma największy budżet" ta na pewno... Jakoś tego nie widać po naszej polityce transferowej... :/
#MiaSanMia
27.04.2022 15:03
Bayern jest po prostu najlepszy. Nic nie dostał za darmo, na wszystko ciężko pracuje.
27.04.2022 08:29
Polityka finansowa Bayernu jest znakomita. Natomiast polityka transferowa jest fatalna.
Przebudowa kadry. Tak jak to było chociażby w sezonie 2007/2008.
27.04.2022 08:04
Niech szukają sposobu jak zwiększyć poziom całej ligi, a nie mieć pretensje do najlepszego, że jest najlepszy. Bayern jest najlepszy, bo na to pracuje, nie ma żadnej przewagi, bo ktoś mu coś dał czy daje.