Bayern bez szans - Borussia z Superpucharem

To było jednostronne spotkanie. Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium 2:0, a gdyby nie doskonała forma Manuela Neuera wynik mógł być znacznie wyższy.

Superpuchar Niemiec na dobre rozpoczął nowy sezon w kraju mistrzów świata. Zdecydowanie lepsze humory po środowym spotkaniu mają piłkarze Borussii Dortmund, którzy w dobrym stylu pokonali Bayern.

Od początku spotkania zarysowała się przewaga Borussii, która na tle Bayernu wyglądała na drużynę zdecydowanie lepiej przygotowaną pod względem fizycznym. Bawarczycy mieli ogromne problemy w pojedynkach szybkościowych, a największe spustoszenie w szeregach obronnych Bayernu siał Pierre-Emerick Aubameyang.

Borussia na zasłużone prowadzenia wyszła w 23. minucie. Bramkę potężnym uderzeniem zdobył Henrikh Mkhitaryan. Bawarczycy w pierwszej części spotkania wyglądali bardzo blado i zanotowali zaledwie jeden celny strzał autorstwa Xherdana Shaqiriego.

Najważniejszym i najsmutniejszym wydarzeniem spotkania była jednak sytuacja z 30. minuty. Podczas próby strzału Javi Martinez trafił w interweniującego Marcela Schmelzera i z grymasem bólu upadł na ziemię. Wszystko wskazuje na to, że Hiszpan zerwał więzadła krzyżowe i czeka go kilkumiesięczna przerwa. Dokładna informacja na temat zdrowia Martineza będzie podana jutro.

W drugiej połowie obraz się nie zmienił, a wprowadzeni do gry Philipp Lahm, czy później Mario Goetze, nie potrafili poprawić gry Bayernu. Borussia grała swoja i regularnie przeprowadzała groźne akcje, które najczęściej zatrzymywał dopiero będący w znakomitej formie Manuel Neuer. Najlepszy bramkarz Mundialu nie miał jednak nic do powiedzenia w 62. minucie meczu, kiedy to uderzeniem głową z kilku metrów piłkę do siatki skierował Aubameyang.

Bawarczycy w cały spotkaniu wyglądali bardzo słabo i w żaden sposób nie potrafili przeciwstawić się bardzo dobrze grającej Borussii Dortmund. Wytłumaczeniem dla Pepa Guardioli jest na pewno fakt, iż w składzie Bayernu zabrakło wielu gwiazd. Nam nie pozostaje nam nic innego jak wierzyć, że trener Bayernu będzie potrafił szybko odbudować formę drużyny i przygotować ją na pierwszą kolejkę Bundesligi.

Kolejne spotkanie Bayern zagra w niedzielę w Münster z miejscowym Preußen. Stawką tego meczu będzie awans do drugiej rundy Pucharu Niemiec.

Składy:

Borussia Dortmund: Langerak - Piszczek, Sokratis, Ginter, Schmelzer (46. Durm) - Kirch (85. Bender), Kehl - Hofmann, H. Mkhitaryan, Aubameyang (63. Ramos) - Immobile

Bayern Monachium: Neuer - Boateng, Martinez (31. Dante), Alaba - Hojbjerg (59. Götze), Bernat - Rode, Gaudino, Shaqiri - Müller (46. Lahm) - Lewandowski