Bawarczycy w reprezentacjach

W ubiegły poniedziałek oficjalnie rozpoczęła się pierwsza w tym sezonie przerwa reprezentacyjna, w trakcie której rozegranych zostanie wiele ciekawych spotkań.

Przypominamy, że pierwotnie powołanych zostało 16 zawodników Bayernu Monachium, ale ostatecznie na zgrupowanie nie udał się Jamal Musiala. Wczoraj z kolei odbyły się pierwsze spotkania z udziałem zawodników bawarskiego klubu – w akcji mogliśmy oglądać m. in. Francuzów czy Austriaków.

Walia 0:0 Korea Południowa

Wczorajszego wieczoru swoje pierwsze spotkanie towarzyskie w ramach wrześniowej przerwy reprezentacyjnej rozegrali piłkarze Korei Południowej, gdzie powołanie otrzymał Kim Min-jae. Defensor FCB rozegrał pełne 90 minut, zaś pojedynek zakończył się remisem 0:0.

Zanim obrońca powróci do bawarskiego klubu, Koreańczycy zagrają jeszcze z Arabią Saudyjską – sparing ten odbędzie się 12 września o 18:30.

Holandia 3:0 Grecja

W ramach eliminacji do EURO 2024, wczoraj wieczorem Holandia mierzyła się u siebie z Grecją. Ostatecznie Holendrzy zwyciężyli 3:0, zaś Matthijs de Ligt pojawił się na murawie dopiero w samej końcówce, spędzając na boisku 6 minut. W najbliższą niedzielę ekipa „Oranje” zmierzy się jeszcze z Irlandią o 20:45.

Francja 2:0 Irlandia

Swój kolejny mecz eliminacyjny do mistrzostw Europy rozegrali także gracze francuskiej reprezentacji narodowej, którzy podejmowali u siebie Irlandię – ostatecznie Francuzi zwyciężyli 2:0. Podczas gdy Dayot Upamecano rozegrał pełne 90 minut, to Kingsley Coman spędził na murawie 17 minut. W najbliższy wtorek wicemistrzowie świata zmierzą się jeszcze z Niemcami.

Austria 1:1 Mołdawia

Jeśli mowa o austriackiej reprezentacji narodowej, podopieczni Ralfa Rangnicka zremisowali w sparingu z Mołdawią 1:1. Konrad Laimer rozegrał 45 minut jako kapitan, po czym został zmieniony w przerwie. We wtorek Austriacy zagrają jeszcze ze Szwecją o 20:45.

Francja U-19 0:2 Czarnogóra U-19

Niestety, ale porażkę 0:2 w meczu z Czarnogórą U-19 zanotowali młodzi Francuzi do lat 19, których przez 86 minut jako kapitan prowadził Mathys Tel. Zanim młody napastnik powróci do Monachium, francuska kadra zmierzy się jeszcze z Węgrami jutro o 17:00.