DieRoten.pl
Reklama

Baumjohann: Irankunda ma wyjątkowe umiejętności

fot. Fotolia
Reklama

W zeszłym tygodniu Bayern Monachium zgodnie z zapowiedziami mediów, ogłosił transfer wielkiego talentu z Australii – Nestory’ego Irankundy.

Co prawda transfer został już sfinalizowany, ale Australijczyk o tanzańskich korzeniach zasili szeregi bawarskiego klubu dopiero latem 2024 roku. Co do skali jego talentu, wielu zagranicznych ekspertów wróży 17-latkowi wielką karierę.

Ostatnio na temat Irankundy wypowiedział się Alexander Baumjohann, czyli były piłkarz Bayernu, a obecnie menadżer australijskiego klubu Sydney FC. Niemiec nie szczędził pochwał pod adresem pomocnika i podkreślił, że choć będzie potrzebować czasu, to Nestory posiada wyjątkowe umiejętności.

− Będzie potrzebował trochę czasu, aby przyzwyczaić się do europejskiego futbolu i Bayernu Monachium, ale zdecydowanie może zrobić skok. Posiada wyjątkowe umiejętności! – powiedział Baumjohann.

− Irankunda dobrze się rozwinął w ostatnich miesiącach, nie tylko na boisku, ale także poza nim. Bayern zdoła zapewnić, że zawodnik będzie nadal rozwijał się we właściwym kierunku – dodał.

− Zobaczymy, jak daleko i jak szybko to pójdzie. Myślę, że potrzebna jest cierpliwość, ale zdecydowanie wierzę, że może on zrobić wielką karierę – podsumował Alexander Baumjohann.

W bieżącym sezonie 2023/24, utalentowany Nestory wystąpił w 4 meczach o stawkę dla Adelaide United, zaś jego dorobek w tym czasie to 1 bramka. Łącznie jego dorobek od momentu pierwszego występu dla australijskiego klubu to 39 spotkań, 9 goli oraz 2 asysty.

Źródło: Sky Sport
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...