DieRoten.pl
Reklama

Basler krytykuje Kimmicha: Na taczce zawiózłbym go do Barcy

fot. Ł. Skwiot/skwiot.pl
Reklama

Choć Joshua Kimmich jest bardzo lubiany przez kibiców i postrzegany jako jeden z najlepszych graczy FCB sezonu 2022/23, to Niemiec bywa również coraz częściej krytykowany.

28-latek jest co prawda uważany za wielkiego lidera i wojownika w zespole rekordowego mistrza Niemiec, ale w ostatnich tygodniach pomocnik wielokrotnie był krytykowany za swoją postawę na boisku – także przez ekspertów niemieckiej piłki.

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że jednym z największych krytyków Joshuy Kimmicha jest Mario Basler, czyli były piłkarz bawarskiego klubu, który podczas wizyty w programie „Doppelpass” przyznał otwarcie, iż jest gotów osobiście zawieźć niemieckiego reprezentanta do Barcelony.

− Sam zawiózłbym Kimmicha na taczce do Barcelony. Powtarzam to od tygodni. Dlaczego? Nie wykonuje zadań, które ma w Bayernie – powiedział Basler.

Powinien odbierać piłki z tyłu, a wolałby strzelić gola z przodu. Ten, kto gra obok niego w środku pola – jest niczym frajer… – dodał.

Mario Basler odniósł się również do rzutów rożnych, które od dłuższego już czasu wykonuje Joshua Kimmich – także i w tym przypadku Niemiec krytycznie odniósł się do pomocnika FCB.

− Kiedy widzę Kimmicha biegającego od jednego rogu do drugiego, dostaję zapaści serca. Nie pozwoliłbym mu wykonać kolejnego rzutu rożnego. Powinien skoncentrować się na zadaniu, które ma do wykonania szóstka! – podsumował Mario Basler.

Źródło: Doppelpass
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...