Baijings, Eriksson oraz Stanway walczą dalej na MŚ

20 lipca 2023 roku oficjalnie rozpoczął się turniej kobiecych mistrzostw świata w piłce nożnej. Przypominamy, że mundial odbywa się w Australii i Nowej Zelandii.

Za nami już wiele spotkań, zaś w ostatnich dniach odbyły się pojedynki w ramach 1/8 finału – w akcji mogliśmy oglądać kilka zawodniczek Bayernu Monachium.

Co do dalszej części mistrzostw świata, w grze pozostały jeszcze trzy piłkarki FCB Frauen, a będąc dokładniejszym Georgia Stanway, Magdalena Eriksson oraz Jill Baijings, która zadebiutowała na turnieju MŚ w starciu Holenderek z Republiką Południowej Afryki.

Georgia Stanway

Jeśli mowa o kadrze narodowej Anglii, to piłkarki z Wysp w ramach 1/8 finału pokonały w serii rzutów karnych Nigerię, jako że 120-minutowa rywalizacja zakończyła się bezbramkowym remisem. Reprezentantka Bayernu, czyli Georgia Stanway, spędziła na boisku 120 minut, a w finałowym konkursie jedenastek nie wykorzystała niestety swojej szansy. Ostatecznie Angielki wygrały 4:2. W ramach 1/4 finału ich rywalkami będą zwyciężczyni dwumeczu Kolumbia vs Jamajka.

Magdalena Eriksson

Nowy nabytek FCB Frauen, czyli Magdalena Eriksson, wraz ze swoimi koleżankami ze Szwecji pokonała z kolei 5:4 w konkursie rzutów karnych obrończynie tytułu, czyli USA, jako że poprzednie 120 minut rywalizacji zakończyło się bezbramkowym remisem. Wkrótce Szwedki powalczą o półfinał z Japonią.

Jill Baijings

W przypadku Holenderek mowa o zasłużonym zwycięstwie 2:0 nad Republiką Południowej Afryki. Jill Baijings z FCB Frauen pojawiła się na murawie wchodząc z ławki i zaliczyła tym samym swój debiut w rozgrywkach mistrzostw świata. W ramach 1/4 finału Holandia powalczy o awans z Hiszpanią.