DieRoten.pl

Badstuber: Nie powinniśmy oceniać odejścia Boatenga

22.11.2021, 10:23:53
Ł. Skwiot

Wraz z zakończeniem sezonu 2020/21 z ekipą rekordowego mistrza Niemiec pożegnali się Javi Martinez, Jerome Boateng oraz David Alaba, którzy opuścili FCB na zasadzie wolnego transferu.

reklama

Jak już wiemy David Alaba bardzo szybko znalazł nowego pracodawcę (Real Madryt), podczas gdy Javim Martinez (Qatar SC) oraz Jerome Boateng (Olympique Lyon) zdecydowanie później zostali zatrudnieni w nowych klubach.

Co do ostatniego z nich, to warto wspomnieć, że w ostatnich miesiącach pojawiło się wiele informacji na temat powodów braku przedłużenia umowy z Niemcem – jeden z nich dotyczył przede wszystkim relacji z bossami. Niemniej jednak podczas niedawnej rozmowy dla „Bild TV”, o zachowanie spokoju i nieocenianie sytuacji zaapelował Holger Badstuber.

− Od samego początku istniało specjalne połączenie między Jeromem a Bayernem. Jesteśmy bardzo dobrymi przyjaciółmi. Szkoda było patrzeć w ostatnich latach, jak było trochę „strzelania” z obu stron – powiedział Badstuber.

− Odniósł tak wielki sukces, że całkowicie się z niego wywiązał. Co się stało wewnętrznie - dobrze byśmy zrobili, żeby tego nie oceniać, jeśli nie wiemy, co się tam dokładnie stało – mówił dalej.

Wychowanka bawarskiego klubu zapytano również, z jakim z zawodników Bayernu chciał zagrać – Holger Badstuber bez chwili zawahania odparł, iż od zawsze chciał doświadczyć gry z Oliverem Kahnem w jednym zespole.

− Właściwie tylko z jednym zawodnikiem - chciałbym zagrać z Oliverem Kahnem. Doświadczyć go, jak przygotowuje się w szatni, jak sobie radzi... Wiedzieć to z zewnątrz - to było bardzo ekscytujące – podsumował Holger Badstuber.

źródło: BIld

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama24.11.2021 20:27
Było, minęło. Dobrze, że już nie ma go z nami.
22.11.2021 21:49
Dokładnie, zrobił dla nas bardzo dużo i za to zostanie zapamiętany.
22.11.2021 13:46
Swoje dla Bayernu zrobił Boa i to jest najważniejsze.
22.11.2021 13:14
Boateng sam sobie narobił kłopotów. Może w innym środowisku spojrzy z dystansem i poukłada sobie kilka kwestii.