DieRoten.pl

Badstuber: Moja kariera była wyjątkowa

22.09.2022, 07:50:54
Photogenica

Na początku września bieżącego roku, Holger Badstuber poinformował oficjalnie, że zdecydował się na zakończenie swojej kariery jako zawodowy piłkarz.

Niemiec karierę zakończył w wieku 33 lat i z 16 tytułami na koncie (wszystkie jako zawodnik Bayernu). Warto podkreślić, że przez niemalże całą swoją przygodę z piłką był związany z bawarskim klubem (od 2002 do 2017 roku). Dla pierwszego zespołu FCB rozegrał 177 spotkań, w których to zdobył 2 bramki i 10 asyst.

Nie tak dawno temu Holger Badstuber udzielił obszernego wywiadu dla magazynu „Kicker”, w którym to odniósł się przede wszystkim do decyzji o przejściu na piłkarską emeryturę. Niemiec potwierdził również, że pragnie w przyszłości zostać trenerem.  

− Nie widziałem już siebie jako zawodowego piłkarza. Teraz jednak czuję, że chcę kontynuować naukę jako trener i zdobywać swoje doświadczenie w tej dziedzinie. Mogę zakończyć fazę jako gracz zadowolony i szczęśliwy, teraz czekam na kolejny etap – powiedział Badstuber.

− W tej chwili czuję ulgę, bo ten etap piłkarza zaczął się w wieku czterech, pięciu lat, ciągnął się tak długo i już się skończył. Przez lata pracowałem w kierunku profesjonalnego futbolu i w młodości wiele się bez niego nie obyło. Do dziś czuję melancholię, bo moja kariera była wyjątkowa – dodał.

Były defensor Bayernu potwierdził również, że otrzymał wiele ofert z klubów z dalekich krajów (USA, Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie itd.), ale ostatecznie wybrał zakończenie zawodowej kariery.

− Zdecydowanie było wiele ofert. Ale do takiego kroku za granicą musi pasować wszystko: klub, środowisko, miasto. A temat Europy był dla mnie zakończony. Mogłem więc skupić się na karierze trenera. W nowym roku chcę zacząć i krok po kroku zdobywać doświadczenie – podsumował Holger Badstuber.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (4)23.09.2022 09:21
Lubiłem go. Był jednym z najlepszych obrońców. Szkoda bo kontuzje go nie omijały.
22.09.2022 11:59
Kariera mogła być dużo lepsza gdyby nie kontuzje.
22.09.2022 11:15
Ale ten czas leci, do dziś pamiętam jak wchodził do zespołu:)
22.09.2022 08:00
Ciekawe czy ten nowy etap będzie zaczynał w Monachium, mam nadzieję, że tak.