DieRoten.pl

AZ: Wannerowi obiecano miejsce na EURO 2024

24.12.2022, 12:36:55

Co prawda Paul Wanner ma dopiero 17 lat, ale młody pomocnik już teraz jest postrzegany jako wielki talent i nadzieja niemieckiego futbolu.

Niemniej jednak Niemiecki Związek Piłki Nożnej musi być bardzo ostrożny, albowiem Austriacki Związek Piłki Nożnej również „ostrzy sobie zęby” na wychowanka bawarskiego klubu.

Jak już dobrze wiemy, kilka tygodni temu 16-letni jeszcze Paul Wanner otrzymał powołanie do dorosłej reprezentacji narodowej Austrii, ale zgodnie z obietnicą nie zagrał w żadnym ze spotkań podczas przerwy reprezentacyjnej.

Zamiast tego pomocnik miał okazję trenować pod czujnym okiem selekcjonera Ralfa Rangnicka, gdzie został wzięty pod skrzydła przez Davida Alabę oraz Marcela Sabitzera. Co do jego dalszej przyszłości i wyboru reprezentacji narodowej, wczorajszy solenizant nie podjął jeszcze decyzji.

Obietnica Rangnicka

Na ten moment nie wiadomo, jaki kierunek w swojej karierze reprezentacyjnej obierze Wanner, ale ostatnie doniesienia „Abendzeitung Muenchen” sugerują, że Paul jest coraz bardziej kuszony grą w austriackiej kadrze narodowej.

Dziennikarz Maximilian Koch informuje, że 17-latek otrzymał od Ralfa Rangnicka obietnicę powołania na mistrzostwa Europy w 2024 roku, jeśli Austriacy wywalczą sobie awans. Niewykluczone nawet, że pomocnik otrzyma powołanie na marcowe zgrupowanie, w trakcie którego rozegrana zostaną pierwsze mecze kwalifikujące do mistrzostw Europy.

Niemniej jednak w najbliższej przyszłości wychowanek Bayernu ma jeszcze spotkać się i porozmawiać z Hansim Flickiem.

źródło: AZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)27.12.2022 09:20
Dla gry to lepiej wybrać Austrię a dla rozwoju to Niemcy. Ciężki wybór ma chłopak.
26.12.2022 06:28
@tapczan doskonale wiem, że jest bardzo młody. Moja wypowiedź była z naciskiem na "obiecano mu miejsce". To jakieś kuriozum, bo póki co gość nawet nie wszedł do pierwszej drużyny Bayernu.
24.12.2022 16:32
Nigdy nikomu nie można nic obiecać!!
24.12.2022 14:11
Niech zacznie grać ? On gra, ale jeszcze nie w pierwszej drużynie. Ludzie on dopiero co skończył 17 lat, a jest w Bayernie a nie jakimś Ajaxie czy bvb. A co do kupczenia przez reprezentacje to Austria napewno może obiecać mu dużo więcej, ale nie od tego powinnna zależeć decyzja o wyborze kadry.
24.12.2022 13:47
Obiecano miejsce? Niech on najpierw zacznie grać w Bayernie bo i to nie jest pewne.
24.12.2022 13:33
Myślę, że ta kadra może być dla niego najlepsza jeżeli chodzi o reguralność w grze. W niemieckiej na 10tce grać mogą Musiala, Wirtz, Havertz, więc tam małe szanse na grę. Jednak no zobaczymy jaką kadrę ostatecznie wybierze Wanner. Najważniejsze aby w Bayernie lub na wypożyczeniu wyrósł na dobrego grajka.