DieRoten.pl

AZ: Wannerowi obiecano miejsce na EURO 2024

fot.
Reklama

Co prawda Paul Wanner ma dopiero 17 lat, ale młody pomocnik już teraz jest postrzegany jako wielki talent i nadzieja niemieckiego futbolu.

Niemniej jednak Niemiecki Związek Piłki Nożnej musi być bardzo ostrożny, albowiem Austriacki Związek Piłki Nożnej również „ostrzy sobie zęby” na wychowanka bawarskiego klubu.

Jak już dobrze wiemy, kilka tygodni temu 16-letni jeszcze Paul Wanner otrzymał powołanie do dorosłej reprezentacji narodowej Austrii, ale zgodnie z obietnicą nie zagrał w żadnym ze spotkań podczas przerwy reprezentacyjnej.

Zamiast tego pomocnik miał okazję trenować pod czujnym okiem selekcjonera Ralfa Rangnicka, gdzie został wzięty pod skrzydła przez Davida Alabę oraz Marcela Sabitzera. Co do jego dalszej przyszłości i wyboru reprezentacji narodowej, wczorajszy solenizant nie podjął jeszcze decyzji.

Obietnica Rangnicka

Na ten moment nie wiadomo, jaki kierunek w swojej karierze reprezentacyjnej obierze Wanner, ale ostatnie doniesienia „Abendzeitung Muenchen” sugerują, że Paul jest coraz bardziej kuszony grą w austriackiej kadrze narodowej.

Dziennikarz Maximilian Koch informuje, że 17-latek otrzymał od Ralfa Rangnicka obietnicę powołania na mistrzostwa Europy w 2024 roku, jeśli Austriacy wywalczą sobie awans. Niewykluczone nawet, że pomocnik otrzyma powołanie na marcowe zgrupowanie, w trakcie którego rozegrana zostaną pierwsze mecze kwalifikujące do mistrzostw Europy.

Niemniej jednak w najbliższej przyszłości wychowanek Bayernu ma jeszcze spotkać się i porozmawiać z Hansim Flickiem.

Źródło: AZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...