DieRoten.pl

AZ: Bayern liczy na Tillmana i Richardsa w przyszłości

13.10.2021, 20:21:24
Adidas

Nie od dziś wiadomo, że Bayern w przyszłości będzie chciał o wiele częściej korzystać z produktów swojej własnej akademii piłkarskiej, niż miało to miejsce w przeszłości.

Plan monachijczyków zakłada, o czym też wielokrotnie już mówili bossowie Bayernu, że w kolejnych latach oprócz ściągania innych gwiazd, klub będzie chciał znacznie częściej promować i stawiać na młodzież ze swojego Campusu – na przykładzie m. in. Musiali czy Stanisica.

Jak informuje niemiecki „Abendzeitung Muenchen”, mistrzowie Niemiec postrzegają Chrisa Richardsa oraz Malika Tillmana, jako dwójkę zawodników, która może w przyszłości odgrywać niemałą rolę w FCB.

Chris Richards

Chris Richards jest postrzegany jako wielki talent w Monachium. Klub liczy na Amerykanina w przyszłości, ale w sezonie 2021/22 nie było dla niego miejsca w FCB. Dlatego też zdecydowano się na jego wypożyczenie do Hoffenheim.

Na ten moment młody defensor jest regularnym graczem w Hoffenheim, gdzie współpracuje ze swoim byłym trenerem z Bayernu II - Sebastianem Hoenessem. Mistrzowie Niemiec planują przyszłość z młodym obrońcą, dlatego też otrzymał on kontrakt do 2025 roku przed wypożyczeniem.

Malik Tillman

Tillman podpisał ostatnio swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Klub wiąże z nim przyszłość. Nagelsmann postrzega go jako obiecujący talent, ale jak podkreślił czasem musi trochę bardziej wyjść z siebie i być „gnojkiem” w cudzysłowie. Nie zmienia to jednak faktu, że w FCB pozytywnie myśli się o Maliku.

Biorąc pod uwagę sporą konkurencję w ofensywie Bayernu, 19-latek mógłby zostać wypożyczony − zimą lub latem 2022 roku.

źródło: AZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (5)

reklama14.10.2021 10:13
Im więcej wychowanków w kadrze pierwszej drużyny tym mniej się wydaje na podrzędnych piłkarzy.
14.10.2021 07:30
Malik całkiem udane dwa występy zaliczył w ostatnich dniach dla kadry u21, widać ma potencjał więc zgadzam się szkoda,żeby siedział na ławie czy biegał tylko po 4 lidze.
13.10.2021 23:08
W wieku Tillmana Wirtz już wymiata na poziomie Bundesligi. Dlatego Tillman powinien zostać jak najszybciej wypożyczony, bo w chwili obecnej marnuje tylko czas.
13.10.2021 21:27
Tillman musi pójść na wypożyczenie jeśli ma się rozwinąć na miarę pierwszej drużyny.
13.10.2021 20:33
Ja też na nich liczę:) wielkie talenty które wystarczy tylko dobrze je oszlifować.