DieRoten.pl

Aydin: Kimmich jest moim wielkim wzorem

04.12.2022, 12:14:20

Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy, okazje do trenowania z pierwszym zespołem Juliana Nagelsmanna otrzymało wielu młodych i utalentowanych graczy Campusu FCB.

Jednym z nich jest przede wszystkim 18-letni Eyup Aydin, który często jest zapraszany przez trenera monachijczyków. Warto podkreślić, że młody pomocnik jest bardzo wysoko ceniony przez kierownictwo sportowe Campusu i Bayernu. Mówi się, że Turek jest na dobrej drodze, aby w przyszłości stać się graczem pierwszej drużyny.

Niemniej jednak zawodnik FCB II musi jeszcze uzbroić się w cierpliwość, jako że konkurencja w drużynie Nagelsmanna na środku pola jest wręcz ogromna. Mimo wszystko wychowanek bawarskiego klubu cieszy się, że może uczyć się m. in. od Kimmicha, który jest też jego wielkim wzorem do naśladowania.

− Joshua Kimmich robi na mnie największe wrażenie. Jest moim wielkim wzorem do naśladowania. On jest dla mnie obecnie najlepszym defensywnym pomocnikiem na świecie - przed Thiago i Rodrim, których filmiki również oglądam raz po raz, aby być może czegoś się od nich nauczyć – powiedział Aydin.

− Co mi się wydawało fajne na treningu z nim – po treningu Kimmich dośrodkował kilka piłek w pole karne, gdzie stało kilku innych graczy, a następnie zawołał mnie do siebie i powiedział: „Też jesteś szóstką, więc może się przyłączysz?” – dodał.

− Po kilku piłkach powiedział: „Bardzo dobrze, chłopcze!”. To było miłe uczucie. Nie spodziewałem się, że on po prostu złapie jakiegoś młodzieżowca i będzie z nim ćwiczył dośrodkowania. W sumie niektórzy zawodnicy z naszej profesjonalnej drużyny zawsze znajdują czas dla młodzieży. Na przykład Dayot Upamecano to też świetny facet – podsumował Eyup Aydin.

W bieżącym sezonie 2022/23, młody pomocnik pełni pierwszoplanową rolę w drugiej drużynie Bayernu. Póki co jego dorobek w tej kampanii ligowej to 19 spotkań, 3 bramki oraz 4 asysty.

 

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)05.12.2022 06:06
@josh1982
Obrona Niemiec nie istniała i dlatego odpadli.
Aydin uśmiecha się do Bayernu. Już drugiego zawodnika chwali. Czyżby było coś w temacie?
04.12.2022 14:16
Nie mogę uwierzyć że Niemcy mając taki skład nie wyszli z grupy!!