Arjen "wirtuoz" Robben daje awans!

W arcyciekawym rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Fiorentina pokonała Bawarczyków 3:2, jednak to Bayern zagra w następnej rundzie elitarnych rozgrywek.

Louis van Gaal przed meczem z Włochami nie ukrywał, że z respektem podchodzi do rywali, którzy po zaciętym boju w pierwszym meczu przegrali w Monachium 2:1. "W Lidze Mistrzów Viola zawsze jest groźnym przeciwnikiem i we wtorek nie spodziewam się taryfy ulgowej", powiedział Holender.

Od początku spotkania do ataków zabrali się piłkarze gospodarzy, szczególnie nękany przez Vargasa był Lahm. W 28 minucie strzał z około 30 metrów zdecydował się Marco Marchionni, Butt "wypluł" piłkę przed siebie, a pomocnik Fiorentiny Juan Vargas silnym, precyzyjnym strzałem umieścił ją w bramce. 1:0

Odpowiedź Bawarczyków mogła i powinna nadejść już po kilku chwilach jednak znakomitą sytuację sam na sam zmarnował Arjen Robben. Była to najlepsza okazja Bayernu w pierwszej części spotkania. Tuż przed przerwą na strzał głową zdecydował się jeszcze Miroslav Klose jednak jego strzał minął bramkę Freya.

Druga część spotkania rozpoczęła się od huraganowych ataków Fiorentiny. Napór Violi przyniósł efekt w 54 minucie, kiedy podanie  z prawego skrzydła otrzymał Stevan Jovetic i dał swojemu zespołowi dwubramkowe prowadzenie. Wtedy do głosu doszedł Bayern, poderwany do walki przez swojego kapitana. Mark Van Bommel otrzymał podanie przed pole karne od Francka Ribery i precyzyjnym uderzeniem przy słupku umieścił piłkę w siatce. Gospodarze jednak nie zamierzali składać broni i drugą bramkę po błędzie obrony Bayernu strzelił Jovetić.

Radość piłkarzy we Florencji nie trwała długo. Kolejna akcja Bayernu sprawiłą, że po raz drugi piłkę z siatki musiał wyciągać bramkarz gospodarzy. Na indywidualną akcję zdecydował się Arjen Robben. Holenderski wirtuoz ściął akcję do środka i fenomanalnym strzałem pokonał Freya. 3:2! Kolejne minuty pełne były walki jednak żadnej z drużyn nie udało się już zmienić wyniku i dzięki temu po ostatnim gwizdku arbitra to Bayern świętował awans.

ACF Fiorentina - Bayern Monachium 3:2 (1:0)

Bramki: Vargas (28), Jovetic (54, 64) – Van Bommel (60), Robben (65)

Sędzia: Alberto Undiano Mallenco (Hiszpania)

Żółte kartki:  Kröldrup, Felipe (Fiorentina) - Schweinsteiger, Van Bommel (Bayern)

Fiorentina: Sebastien Frei - Lorenzo De Silvestri, Cesare Natali, Per Kroldrup, Felipe (80. Pasqual) – Marco Marchionni,  Riccardo Montolivo, Stevan Jovetic, Cristiano Zanetti, Juan Vargas (82. Keirrison) – Alberto Gilardino