DieRoten.pl

Kierownictwo sportowe Bayernu oraz Campusu bawarskiego klubu od wielu miesięcy w pocie czoła pracuje nad zapewnieniem jak najlepszej przyszłości całego FCB.

reklama

Po tym jak „Bawarczycy” potwierdzili przedłużenie kilku kontraktów z utalentowanymi piłkarzami, do zespołów FCB sprowadzani są również kolejni nowi zawodnicy.

Tym razem Bayern potwierdził, że z dniem 1 lipca 2022 roku nowym graczem drugiej drużyny zostanie Antonio Tikvic, który obecnie reprezentuje barwy trzecioligowego Türkgücu Muenchen (wycofali się z rozgrywek). Młody Chorwat dołączy do bawarskiego klubu na zasadzie wolnego transferu.

Kontrakt 18-latka będzie obowiązywać przez trzy najbliższe sezony. Jego nominalną pozycją jest środek obrony. Holger Seitz nie ukrywa, iż jest bardzo zadowolony z faktu transferu nowego stopera.

− Antonio spędził trochę czasu na treningach z naszymi amatorami po wycofaniu się Türkgücu z trzeciej ligi i przekonał nas o swoim talencie. Jest wysokim, silnym środkowym obrońcą o dobrym rozegraniu, ale widzimy również potencjał do poprawy w zakresie cech fizycznych – powiedział Seitz.

− Cieszymy się, że mimo wielu innych ofert zdecydował się do nas dołączyć i od najbliższego sezonu będzie nosił koszulkę Bayernu – podsumował dyrektor sportowy Campusu.

Tikvic urodził się w Hamburgu, gdzie też szkolił się w miejscowych klubach. Do tej pory Chorwat o niemieckim pochodzeniu grał dla takich klubów jak FC St. Pauli, Hamburger SV, Niendorfer TSV, Eintracht Frankfurt oraz Türkgücü Muenchen.

źródło: Campus

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (4)

reklama14.05.2022 07:25
Josh za ile go niby "kupili"?
13.05.2022 18:29
Kupujmy wielu młodych graczy do Campusu i pytanie ilu z nich zrobi u nas prawdziwe kariery?
13.05.2022 12:43
Pierwsze słyszę. Zobaczymy jak się rozwinie.
13.05.2022 11:13
Szkoda tej historii Türkgücu Muenchen