DieRoten.pl

reklama

Uwaga!

Prawdopodobnie używasz wtyczki blokującej wyświetlanie reklam. Wyłączając adblocka (albo podobny system) przyczyniasz się do rozwoju DieRoten.pl i sprawiasz, że portal z miesiąca na miesiąc staje się coraz lepszy.
Jeśli uważasz, że któraś reklama jest uciążliwa proszę skorzystaj z formularza kontaktowego i daj nam znać.

Z góry dzięki

Dobre wiadomości dla Xabiego Alonso! Hiszpański sąd zakończył postępowanie sądowe w sprawie domniemanych oszustw podatkowych Hiszpana. Pomocnik Bayernu został już oczyszczony ze stawianych mu zarzutów.

Przeciwko byłemu zawodnikowi takich klubów jak Liverpoolu czy Realu Madryt prowadzono postępowanie i śledztwo już od 2014 roku.

Według doniesień magazynu El Confidencial prokurator miał poprosić w tamtym okresie sędziego, aby ten przeprowadził śledztwo w sprawie 35-latka, który rzekomo miał oszukać urząd skarbowy na kwotę 2 mln euro w latach 2010-2012.

Alonso nie był jedynym piłkarzem, który znalazł się pod lupą śledczych. Wśród zawodników, którym postawiono zarzuty oszustw podatkowych można wyróżnić kilku zawodników: Angel Di Maria, Ricardo Carvalho oraz Fabio Coentrao.

Di Maria, Carvalho oraz Alonso mieli dopuścić się przestępstw podatkowych grając jeszcze dla Realu Madryt w poprzednich latach.

W oświadczeniu wydanym przez sędziego w Madrycie możemy przeczytać, że Xabi Alonso nie dopuścił się oszustw i całkowicie wypełnił swoje zobowiązania podatkowe wobec hiszpańskiego urzędu skarbowego.

Pan Xabi Alonso nie dopuścił się oszustw podatkowych, urząd skarbowy posiadał pełne informacje co do relacji i wpływów, jakie otrzymał w związku z byciem udziałowcem w Kardzali – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Nie można postawić Panu Alonso zarzutów, ponieważ zwyczajnie wykorzystał swoje możliwości, które zostały mu zaprezentowane przez doradców. Z punktu widzenia prawa karnego nie jest to naruszeniem prawa i popełnieniem przestępstwa – możemy przeczytać.

W elicie sportowców stało się to czymś normalnym oraz nie ma niczego złego w zbywaniu praw do swojego wizerunku spółce, która może je wykorzystać nawet w przypadku jeśli miała to być własna spółka, podobnie zresztą jak w przypadku uzyskania korzyści podatkowych – czytamy.

Źródło: ESPN

źródło:

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama24.01.2017 10:22
Oni i tak nie odczuliby płacenia tych podatków. I tak na wszystko ich stać.
12.01.2017 19:46
Ja nie rozumiem tych bogatych ludzi. Nie dość że zarabiają astronomiczne kwoty to jeszcze unikają płacenia podatków!! Oczywiście Alonso jest niewinny, i dobrze, ale ilu już udowodniono takie oszustwa i sami się przyznali? choćby Messi. Naprawdę trudno to wszystko ogarnąć!!
12.01.2017 17:27
Uli też nie wyglądał na oszusta... ;p
12.01.2017 17:23
Prawda jest taka, że przekrety robi każde - jedni robią to sprytniej i unikają kary, bo znajdują luki w prawie, inni mają mniej ogarnietych doradców i wpadają. Ale fakt pozostaje faktem - zakładanie spółek w rajach podatkowych jest normą.
12.01.2017 15:53
Nigdy bym nie podejrzewał Alonso o oszustwa podatkowe.Kogo jak kogo,ale nie jego.
12.01.2017 13:13
Też bym Xabiego nie podejrzewał. Nie wygląda na oszusta. ;)
12.01.2017 11:04
Może na taką kwotę mieli kwity. Dwa miliony to nie taka mała kwota, skoro Xabi zarania u nas coś koło 8 mln. Uliemu też zarzucili najpierw kilka milionów, później on sam się przyznał do chyba 20 mln a na końcu wyszła i tak wyższa kwota a sądząc po tym jak Uli się szybko przyznał w grę mogły wchodzić duże wyższe kwoty.
12.01.2017 10:58
Trzeba by być albo całkowitym,albo przynajmniej pół-debilem,żeby oszukiwać na kwotę 2mln euro przy zarobkach piłkarzy w topowych klubach
A o to raczej Xabiego bym nie podejrzewał

reklama

reklama