Alaba i spółka ze zwycięstwem

Wczorajszego wieczoru przyszło nam oglądać w akcji kolejnego zawodnika rekordowego mistrza Niemiec. Mowa rzecz jasna o Davidzie Alaba, który reprezentuje Austrię.

Austriacy w swoim ostatnim meczu w ramach tak zwanych rozgrywek Ligi Narodów mierzyli się na wyjeździe z Irlandią Północną. Ostatecznie spotkanie na Windsor Park w Belfaście zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Franco Fody 2:1.

Choć pojedynek był w miarę wyrównany, to zdecydowanie lepszą skutecznością odznaczała się Austria, która dwukrotnie znajdywała sposób na zdobycie bramki. Jednakże na wszystkie bramki przyszło nam czekać, aż do drugiej części tego starcia. Strzelanie w 49. minucie rozpoczął Xaver Schlager.

Zaledwie osiem minut później gospodarzy doprowadzili do wyrównania za sprawą Corry'ego Evansa. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, to w ostatnim zrywie wynik na korzyść gości ustalił grający w berlińskiej Herthcie − Valentino Lazaro − który wykorzystał podanie Arnautovica i zapewnił Austrii zwycięstwo.

Zdobyte trzy punkty w żadnym wypadku nie wpłynęły na układ sił w tabeli. Austriacy utrzymali drugie miejsce za plecami Bośniaków (10), którzy po czterech kolejkach zgromadzili w sumie o 3 punkty więcej niż podopieczni Franco Fody.

Jedyny reprezentant Bayernu Monachium w kadrze Austrii − David Alaba − podobnie jak przed paroma dniami wystąpił od początku i rozegrał pełne 90 minut. Wkrótce defensor powróci do Monachium, gdzie wraz z  resztą swoich kolegów będzie przygotowywał się do starcia ligowego z Fortuną Duesseldorf.