DieRoten.pl
Reklama

Ajax potwierdza: 18,5 mln euro za Gravenbercha

fot. Shutterstock.com\Vlad1988
Reklama

W ubiegły poniedziałek, po kilku tygodniach oczekiwania, Bayern Monachium oficjalnie potwierdził pozyskanie z Ajaxu drugiego zawodnika – Ryana Gravenbercha.

Holenderski pomocnik podpisał z „Bawarczykami” kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2027 roku. Nieoficjalnie mówi się, że 20-latek może liczyć na roczną pensję na poziomie od 9 do 10 milionów euro (brutto).

Co do kwoty transferowej – wszelkie wątpliwości odnośnie opłaty rozwiał sam Ajax, który w oficjalnym oświadczeniu potwierdził, że monachijczycy zapłacili 18,5 mln euro podstawy, choć suma ta może jeszcze wzrosnąć w przyszłości o dodatkowe 5,5 mln euro.

Kiedy pojawiała się oferta z Bayernu, nie musiałem się długo zastanawiać. Bayern to jeden z największych klubów na świecie: Zawodnicy z całego świata chcą grać w tym klubie. Przyjeżdżam do Monachium, aby zdobyć wiele tytułów – powiedział ostatnio Gravenberch.

− Bayern jest przyzwyczajony do zdobywania wielu tytułów. W tym klubie wszystko jest możliwe, także wygranie Ligi Mistrzów. Spójność w tym zespole jest bardzo silna, to mi się podoba – podsumował Holender.

Co do dalszych transferów, to media spekulują jeszcze o co najmniej dwóch nowych transferach do Bayernu – na Allianz Arenę mają trafić Sadio Mane z Liverpoolu oraz Konrad Laimer z RB Lipsk.

Źródło: Ajax
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...