DieRoten.pl

Ajax i Stuttgart rywalizują o Zirkzee

28.06.2022, 11:36:23

Niewykluczone, że tego lata z klubem ze stolicy Bawarii pożegna się Joshua Zirkzee, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w ekipie RSC Anderlecht.

Holenderski napastnik zakończył już wypożyczenie i pierwotnie z dniem 1 lipca 2022 roku wraca do Bayernu Monachium. Mimo wszystko jego przyszłość pozostaje kwestią otwartą, albowiem wciąż nie podjęto żadnej decyzji.

Jeszcze kilka tygodni temu plan zakładał, że Joshua Zirkzee przepracuje pełny okres przygotowawczy w zespole Juliana Nagelsmanna, po czym w sierpniu szefowie zdecydują o dalszej przyszłości snajpera. Teraz jednak, kiedy potwierdzono transfer Sadio Mane, 21-latek ma jeszcze mniejsze perspektywy na grę.

Ajax i Stuttgart rywalizują o Zirkzee

Sytuację mogą wykorzystać inne kluby, albowiem Joshua od tygodni budzi niemałe zainteresowanie. Co prawda Anderlecht z wielką chęcią pozostawiłby 21-latka na dłużej w swoim zespole, ale Belgowie nie są w stanie sprostać żądaniom finansowym „Bawarczyków”, którzy oczekują ponad 10 milionów euro.

Kwota ta nie powinna jednak stanowić problemu dla dwóch innych ekip – Ajaxu oraz VfB Stuttgart, czyli dwóch klubów, które mają ze sobą rywalizować o zakontraktowanie snajpera rekordowego mistrza Niemiec.

Podczas gdy Holendrzy szukają następcy Sebastiena Hallera, który niebawem zostanie przedstawiony jako nowy gracz Borussii Dortmund, to Niemcy pragną ściągnąć Zirkzee jako następcę Sasy Kalajdzica, którego odejście w ramach letniego okienka transferowego nadal jest możliwe (być może do Premier League).

Stuttgart szuka następcy Kalajdzica i chce dokonać zmian w ofensywie. VfB kontaktowało się już z otoczeniem piłkarza, podobnie jak Ajax. Zirkzee będzie gorącym tematem w ciągu najbliższych kilku tygodni – powiedział wczoraj dziennikarz Marc Behrenbeck w programie „Transfer Update”.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)28.06.2022 21:47
Rozpędza się to okienko!!
28.06.2022 21:14
Skoro go cenią, a Bayern postawił krzyżyk, niech sprzedadzą. Bo pewnie nie ma już wielkiego sensu wypożyczać. Oby tylko nie okazało się w przyszłym sezonie, że nagle będzie potrzebny po odejściu Lewego.

Mimo wszystko statystyki z Anderlechtu nie są jakieś piorunujące. Ale chyba wolałbym stawiać na niego niż Czupona.
28.06.2022 12:41
Jeśli zostanie Moting to nie widzę możliwości pozostania Zirkzee, chociaż osobiście wolałbym żeby to Kameruńczyk pożegnał się z klubem.
28.06.2022 12:00
Niech się pokaże w Stuttgarcie.
28.06.2022 11:51
Dałbym mu szansę. Jeśli nie kupujemy nowego napastnika i lewy odchodzi. To myślę że Holender da radę.