DieRoten.pl
Reklama

Ajax i Stuttgart rywalizują o Zirkzee

fot.
Reklama

Niewykluczone, że tego lata z klubem ze stolicy Bawarii pożegna się Joshua Zirkzee, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w ekipie RSC Anderlecht.

Holenderski napastnik zakończył już wypożyczenie i pierwotnie z dniem 1 lipca 2022 roku wraca do Bayernu Monachium. Mimo wszystko jego przyszłość pozostaje kwestią otwartą, albowiem wciąż nie podjęto żadnej decyzji.

Jeszcze kilka tygodni temu plan zakładał, że Joshua Zirkzee przepracuje pełny okres przygotowawczy w zespole Juliana Nagelsmanna, po czym w sierpniu szefowie zdecydują o dalszej przyszłości snajpera. Teraz jednak, kiedy potwierdzono transfer Sadio Mane, 21-latek ma jeszcze mniejsze perspektywy na grę.

Ajax i Stuttgart rywalizują o Zirkzee

Sytuację mogą wykorzystać inne kluby, albowiem Joshua od tygodni budzi niemałe zainteresowanie. Co prawda Anderlecht z wielką chęcią pozostawiłby 21-latka na dłużej w swoim zespole, ale Belgowie nie są w stanie sprostać żądaniom finansowym „Bawarczyków”, którzy oczekują ponad 10 milionów euro.

Kwota ta nie powinna jednak stanowić problemu dla dwóch innych ekip – Ajaxu oraz VfB Stuttgart, czyli dwóch klubów, które mają ze sobą rywalizować o zakontraktowanie snajpera rekordowego mistrza Niemiec.

Podczas gdy Holendrzy szukają następcy Sebastiena Hallera, który niebawem zostanie przedstawiony jako nowy gracz Borussii Dortmund, to Niemcy pragną ściągnąć Zirkzee jako następcę Sasy Kalajdzica, którego odejście w ramach letniego okienka transferowego nadal jest możliwe (być może do Premier League).

Stuttgart szuka następcy Kalajdzica i chce dokonać zmian w ofensywie. VfB kontaktowało się już z otoczeniem piłkarza, podobnie jak Ajax. Zirkzee będzie gorącym tematem w ciągu najbliższych kilku tygodni – powiedział wczoraj dziennikarz Marc Behrenbeck w programie „Transfer Update”.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...