DieRoten.pl

Adams: Schlebiają mi porównania do Kimmicha

07.05.2021, 08:58:17

W niemieckiej Bundeslidze możemy wyróżnić wielu młodych i utalentowanych zawodników, którzy przeprowadzili się do Niemiec ze Stanów Zjednoczonych.

Jednym z takich piłkarzy jest Tyler Adams, który zimą 2019 roku przeniósł się z New York Red Bulls do RB Lipsk za 2,63 mln €.

Wielką zaletą młodego Amerykanina jest fakt, iż może on grać nie tylko na swojej nominalnej pozycji jako defensywny pomocnik, ale i również jako prawy obrońca czy wahadłowy. Nic więc dziwnego, że 22-latek jest bardzo wysoko ceniony przez Nagelsmanna.

Jakiś czas temu na temat 22-latka wypowiedział się Ralf Rangnick, który przyznał wprost, że Adams piłkarsko jest bardzo podobny do Joshuy Kimmicha z ekipy rekordowego mistrza Niemiec, nie tylko ze względu na swoją uniwersalność, ale i również wielką wolę zwyciężania.

− Podobnie jak Joshua, Tyler nigdy nie jest zadowolony, nieustannie chce wygrywać. Pragnie cały czas się uczyć i rozwijać. Oni są podobni do siebie. Podobnie jak Kimmicha, Adamsa widzę jako 6 lub 8 – wspomniał niedawno Rangnick.

Na odpowiedź Tylera Adamsa nie trzeba było czekać zbyt długo. Podczas ostatniej rozmowy z dziennikarzem stacji telewizyjnej „Times Now”, młody Amerykanin przyznał, że zaszczytem jest dla niego porównanie do jednego z najlepszym piłkarzy w całej Europie.

− To zaszczyt być porównywanym z jednym z najlepszych piłkarzy w Europie. Znam Ralfa już jakiś czas i bardzo cenię sobie jego zdanie, ponieważ jest on niezwykłym ekspertem w dziedzinie piłki. Pochlebiają mi jego uwagi – stwierdził Tyler Adams.

źródło: Bundesliga.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)08.05.2021 17:08
Jeszcze długa i ciężka droga przed nim by zbliżyć się to Kimmicha:)
08.05.2021 12:43
07.05.2021 12:49
Do Kimmicha jeszcze lata świetlne.
07.05.2021 12:36
Tyler ma spory potencjał.