DieRoten.pl

18 zawodniczek Bayernu powołanych na zgrupowania

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Na początku tego tygodnia oficjalnie rozpoczęła się trzecia w tym sezonie przerwa reprezentacyjna w przypadku kobiecej piłki.

Tradycyjnie już powołanych zostało wiele zawodniczek Bayernu Monachium – największą grupę jak zwykle możemy wyróżnić w niemieckiej reprezentacji narodowej, gdzie mowa jest o pięciu monachijkach. Ponadto w innych drużynach możemy jeszcze wymienić 13 innych piłkarek FCB Frauen.

Niemcy (Gwinn, Dallmann, Buehl, Lohmann, Magull)

Jeśli mowa o niemieckiej reprezentacji, to powołane zostały takie zawodniczki jak Giulia Gwinn, Linda Dallmann, Klara Buehl, Sydney Lohmann oraz Lina Magull. Niemki w najbliższym czasie zmierzą się w Lidze Narodów UEFA z Danią (1 grudnia) oraz Walią (5 grudnia).

Anglia, Holandia, Szkocja (Stanway, Baijings, Kerr)

W przypadku angielskiej, holenderskiej i szkockiej reprezentacji narodowej, to powołania otrzymały kolejno Georgia Stanway, Jull Baijings oraz Samantha Kerr. W trakcie nadchodzącej przerwy, wszystkie te 3 nacje będą miały okazję spotkać się ze sobą w Lidze Narodów UEFA.

Austria, Norwegia (Zadrazil, Naschenweng, Hansen)

1 grudnia swoje pierwsze spotkanie rozegrają Austriaczki, które reprezentują dwie monachijki, a mianowicie Sarah Zadrazil oraz Katharina Naschenweng – ich rywalkami będą Francuzki. Następnie 5 grudnia Austria zmierzy się z Norwegią, gdzie powołana została Tuva Hensen z FCB Frauen.

Serbia (Jovana Damnjanović)

Kolejne powołanie do serbskiej reprezentacji narodowej otrzymała również Jovana Damnjanovic. Serbki zagrają najpierw 1 grudnia z Grecją, a 5 grudnia z Ukrainą.

Islandia, Szwecja (Viggosdottir, Eriksson)

Glodis Viggosdottir wraz z koleżankami z Islandii powalczy w najbliższym czasie z Walią (1 grudnia) oraz Danią (5 grudnia). Jeśli zaś mowa o Szwecji i Magdalenie Eriksson, to Szwedki powalczą ze Szwajcarią (1.12) oraz z Hiszpanią (5.12).

Młodzieżowe reprezentacje narodowe

W przypadku młodzieżowych reprezentacji, do kadry narodowej U-19 powołane zostały Alara Sehitler, Laura Gloning oraz Carla Schwarz. Ponadto szansę na pokazanie się w kadrze Francji U-19 będzie miała Ines Belloumou.

 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...