13. kolejka Bundesligi: Podsumowanie

Za nami 13. kolejka niemieckiej Bundesligi, w której padło aż 36 bramek! Co ciekawe, najrzadziej z goli cieszyli się kibice na...Allianz Arenie! Najwięcej, bo aż 9 bramek padło natomiast w spotkaniu Greuther Fuerth i Hoffenheim.

W tej kolejce doszło do kilku ciekawie zapowiadających się spotkań. Przede wszystkim RB Lipsk podejmował na własnym stadionie Bayer Leverkusen. Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął niezawodny Florian Wirtz. Dla 18-latka, którego media w ostatnich miesiącach łączą z transferem do Bayernu, było to już trafienie numer 5 w tegorocznym sezonie Bundesligi. Na 2:0 jeszcze przed przerwą podwyższył Moussa Diaby. Gospodarze zdobyli wprawdzie - za sprawą Andre Silvy - gola kontaktowego w 62. minucie gry, ale już 120 sekund później na tablicy wyników widniał rezultat 1:3.

Dużo emocji dostarczyło spotkanie VfL Wolfsburg oraz Borussi Dortmund. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie gry, kiedy to trochę nietypowo, bo strzałem klatką piersiową, wynik meczu otworzył Wout Weghorst. Goście jednak nie mieli zamiaru się poddawać i wyrównali na 10 minut przed przerwą, kiedy to rzut karny wykorzystał Emre Can. W 55 minucie było już jednak 1:2, kiedy to zza pola karnego celnie przymierzył Donyell Malen. Gospodarze tego spotkania nie załamali się jednak i szukali wyrównującej bramki. Bardzo groźny był przede wszystkim Dodi Lukebakio, który swoimi rajdami siał niemały ferment w drużynie przeciwnika. Koniec końców to jednak dortmundczycy postawili kropkę nad i, a konkretnie niezawodny Erling Haaland, który w 80. minucie z najbliższej odległości pokonał bramkarza "Wilków".

FC Bayern - Arminia 1:0
RB Lipsk - Bayer 04 1:3
VfL Wolsfburg - BVB 1:3
Greuther Fuerth - Hoffenheim 3:6
VfB Stuttgart - Mainz 2:1
Hertha - Augsburg 1:1
Bochum - Freiburg 2:1
Koeln - Gladbach 4:1