DieRoten.pl
Reklama

100 milionów euro za Simonsa?

fot. J. Laskowski / G. Stach
Reklama

Jak już niejednokrotnie podkreślaliśmy, nadchodzące letnie okienko transferowe może być bardzo ciekawe w przypadku Bayernu Monachium.

Niemieckie i zagraniczne media od tygodni spekulują o możliwych wzmocnieniach i odejściach z pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec.

Od dłuższego czasu dziennikarze donoszą, że na celowniku FCB znajduje się utalentowany Xavi Simons. Najnowsze informacje w jego sprawie przedstawili dziś dziennikarze niemieckiego tygodnika „Sport Bild”, którzy donoszą, że Holender jest jednym z głównych celów transferowych Bayernu.

Nawet 100 milionów euro?

Holenderski pomocnik co prawda po sezonie 2023/24 wraca do Paris-Saint Germain, jednakże jego dalsza przyszłość pozostaje otwarta, jako że Xavi budzi spore zainteresowanie w Europie z racji na doskonały wręcz sezon 23/24 w barwach RB Lipsk.

Gdyby Holender opuścił PSG na zasadzie transferu definitywnego tego lata, to spora część odstępnego trafiłaby do PSV Eindhoven. Max Eberl jest zwolennikiem tego ruchu, zwłaszcza że sam sprowadził go do RBL. Bayern musi jednak liczyć się ze sporym wydatkiem, albowiem spekuluje się nawet o 100 milionach euro.

Xavi Simons

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki w sezonie 2023/24 (krajowe i europejskie), to Xavi wystąpił dla Lipska w 44 spotkaniach o stawkę, zaś jego robiący wrażenie dorobek w tym czasie to 10 bramek oraz 15 asyst. Szacunkowa wartość 21-latka to 80 milionów euro. Wielką zaletą Simonsa jest fakt, że może on grać jako ofensywny pomocnik oraz skrzydłowy (obie strony).

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...