Zwycięstwo z rewelacyjnym beniaminkiem

Bayern wygrał w meczu 11. kolejki Bundesligi z Eintrachtem Frankfurt 2:0 (1:0). Gole dla podopiecznych Juppa Heynckesa strzelili Franck Ribery (44.) i David Alaba (77. z rzutu karnego). Spotkanie było wyrównane, obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji jednak to Bawarczycy zachowali zimną krew w kluczowych sytuacjach.

ZOBACZ BRAMKI Z TEGO SPOTKANIA!

Bayern źle wszedł w spotkanie. Ze względu na wielką niedokładność nie dominował na boisku. Ba, można powiedzieć, że to zajmujący 3. miejsce beniaminek przeważał. Piłkarze z Frankfurtu mieli kilka dobrych sytuacji w tym te Stefana Aignera (18.) i Alexa Meiera (35.). W tym czasie FCB odpowiedziało tylko jedną sytuacją Ribery'ego (26.) Kilka minut później boisko ze względu na kontuzję musiał opuścić Jerome Boateng. W miejsce Niemca wszedł Daniel van Buyten, dla którego był to debiut w tym sezonie.

Przed przerwą zaczęły się odważniejsze ataki Bayernu. Jeden z nich zakończył się bramką dla gospodarzy. Javi Martinez dograł do Ribery'ego, a Francuz umieścił piłkę w siatce. Po zmianie stron w poprzeczkę trafił zawodnik EIntrachtu Anderson (50.). Bawarczycy odpowiedzieli kilkoma groźnymi strzałami Kroosa (56.), Arjena Robbena (62.) i van Buytena (68.). W 77. minucie w pole karne gości wpadł Bastian Schweinsteiger. Wice-kapitan FCB został przewrócony i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił David Alaba. Później Bawarczycy spokojnie i inteligentnie rozegrali końcówkę spotkania.

FC BAYERN: Neuer - Lahm, Boateng (32. Van Buyten), Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Robben, Kroos (71. Tymoshchuk), Ribéry - Pizarro (58. Müller)

Eintracht: Trapp - Jung, Demidov, Anderson, Oczipka - Schwegler (84. Lanig), Rode - Aigner (58. Occean), Meier, Inui - Matmour