Zwycięstwo w małych derbach Monachium

W końcu zwycięstwo. Tak najkrócej można skwitować derby Monachium pomiędzy rezerwami Bayernu, a drugim zespołem odwiecznego rywala TSV 1860 Monachium II. Zespół trenowany przez Mehmeta Scholla wygrał 2:0 i po 4. kolejkach zajmuje 7. miejsce w rozgrywkach bawarskiej Regionalligi (4. klasa rozgrywkowa). W spotkaniu trener Scholl dokonał kilku roszad. Pierwszą była absencja kapitana FCB II Altina Lali (kontuzja). Na ławce usiedli za to rozgrywający bardzo słabo poprzedni mecz Leopold Ziengerle, Niklas Horn i Maximillian Rothenbücher. Na boisku można było za to zobaczyć Lukasa Raedera, Vladimira Rankovica, Antonio Pangallo oraz Lukasa Grilla dla których było to pierwsze spotkanie w barwach rezerw.

W parku sportowym Unterhaching zebrało się dziś o 14:00 około 6000 widzów, z czego ponad połowę stanowili fani Gwiazdy Południa. Mecz rozpoczął się minutą ciszy dla upamiętnienia zmarłego bramkarza TSV Bernda Meiera. Rezerwy Bayernu nacierały na bramkę Lwów od pierwszych minut. Przyparci do muru piłarze TSV popełnili błąd i sfaulowali w polu karnym Fabiana Hürzelera. Jedenastkę na bramkę zamienił 19-latni napastnik Manuel Fischer, który strzelił 3 z dotychczasowych 4 bramek rezerw Bayernu.

Po zdobyciu bramki drugi zespół Bayernu dalej atakował. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Fischera (27.) dogodną sytuację miał Hürzeler ale jego strzał został zablokowany. Kilka minut później jeden z nielicznych strzałów na bramkę Lukasa Raedera oddał zawodnik TSV Vitus Eicher. W 34. minucie po kapitalnej akcji Alessandro Schöpfa szansę na gola miał Tobias Schweinsteiger, lecz jego strzał z 16 metrów poszybował minimalnie nad bramką. Tuż przed końcem połowy strzał głową oddał jeszcze zawodnik TSV, ale był on mocno niecelny.

W drugiej połowie zespół Bawarczyków wyszedł bez żadnych zmian. Tak samo było z ich bardzo ofensywną grą. Napór zespołu Mehmeta Scholla był ogromny. Bramkę TSV bombardował Schöpf (51.) i Patrick Weihrauch (54.). W 53. minucie czerwoną kartkę obejrzał lewy obrońca TSV Phillipp Steinhart. Gra z przewagą jednego zawodnika ułatwiła jeszcze bardziej zadanie rezerwom Bayernu i w 62. minucie bramkę decydującą o zwycięstwie strzelił po składnej akcji z Hürzelerem Patrick Wiehrauch. Bayern dalej atakował ostrzeliwując regularnie bramkę TSV. Dwa strzały oddał Schweinsteiger (76., 78.), po jednym Grill (79.) i Schöpf (85.). Po drugiej stronie boiska Lwy oddały tylko dwa strzały, lecz żaden z nich nie zmusił Raedera do interwencji.

TSV 1860 München II - FC Bayern II 0:2 (0:1)
TSV 1860 München II Eicher - Wolf, Bühler (46. Glatzel), Dinkelbach, Steinhart - Karger (50. Vocaj), Wannenwetsch - Vollmann, Wood (46. Jais), Koussou - Ziereis
FC Bayern II Raeder - Rankovic (83. Horn), Grill, Wein, Pangallo - Buck - Hürzeler, Schöpf - Fischer (72. Jennings) - Weihrauch (77. Rothenbücher), Schweinsteiger
Sędzia: Pflaum (Dörfleins)