Zwycięstwo w Audi Cup 2013!

FC Bayern zrehabilitował się za porażkę w Superpucharze Niemiec z Borussią Dortmund i wygrał tegoroczną edycję turnieju Audi Cup. Na turnieju oprócz rekordowego mistrza Niemiec zagrało FC Sao Paulo, Manchester City oraz AC Milan.

W sobotni wieczór Bawarczycy zmierzyli się z FC Sao Paulo. Mecz został rozegrany pod całkowitą kontrolą Monachijczyków i zakończył się wynikiem 2:0. Strzelcami bramek był Mario Mandzukic oraz Mitchell Weiser. Cztery minuty przed zakończeniem spotkania Manuel Neuer wybronił rzut karny, do którego podszedł rekordzista pod względem zdobytych bramek przez bramkarza - Rogério Ceni.

FC Bayern - FC São Paulo 2:0 (0:0)
FC Bayern: Neuer - Rafinha (89. Hojbjerg), Martínez (63. Boateng), Dante (63. Van Buyten), Alaba (89. Schmitz) - Schweinsteiger (63. Kirchhoff) - Robben (59. Müller), Lahm (72. Weiser), Kroos (67. Shaqiri), Ribéry (78. Green) - Pizarro (46. Mandzukic)
Ławka: Starke, Schöpf, Weihrauch
FC São Paulo: Ceni - Douglas (69. Lucas Silva), Toloi (69. Lucas Farias), Paulo Miranda (13. Edson Silva), Reinaldo - Wellington - Fabricio (64. Lucas Evangelista), Rodrigo Caio (56. Maicon) - Jadson (54. Ademilson) - Osvaldo (46. Ganso), Aloisio (77. Silvinho)
Sędzia: Deniz Aytekin
Widzów 56.500
Bramki: 1:0 Mandzukic (55.), 2:0 Weiser (86.)
Żółte kartki: - / Wellington

Rywalem Bayernu w finale był Manchester City, który w pierwszym półfinale po szalonym spotkaniu pokonał AC Milan 5:3. W pierwszej odsłonie spotkania Monachijczycy nie potrafi wykorzystać swojej zdecydowanej przewagi i obie drużyny udały się do szatni przy wyniku 0:0. W drugiej połowie do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Manchesteru. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył nowy nabytek The Citizens, Álvaro Negredo. Na reakcję najlepszej drużyny w Europie nie trzeba było długo czekać. Zaledwie pięć minut później bramkę z rzutu karnego, który został podyktowany po zagraniu ręką Pablo Zabalety strzelił niezawodny w takich sytuacjach Thomas Müller. Bramke na wagę zwycięstwa zdobył w 72. minucie Mario Mandzukic.

FC Bayern - Manchester City 2:1 (0:0)
FC Bayern: Neuer - Lahm (90. Weiser), Martínez (67. Boateng), Dante (67. Van Buyten), Alaba - Schweinsteiger (62. Kirchhoff) - Robben (57. Mandzukic), Thiago (57. Shaqiri), Kroos (59. Rafinha), Ribéry - Müller
Ławka: Starke, Hojbjerg, Green, Pizarro
Manchester City: Pantilimon - Zabaleta, Boyata, Kompany, Clichy - Milner, Fernandinho, Barry (46. Toure), Nasri - Negredo (73. Dzeko), Jovetic (46. Navas)
Sędzia: Wolfgang Stark (Ergolding)
Widzów: 68.000 (wyprzedany)
Bramki: 0:1 Negredeo (61.), 1:1 Müller (66., rzut karny), 2:1 Mandzukic (72.)